Паводок підтопив на Закарпатті понад двісті об’єктів, на місцевих автодорогах знесені мости, з підтоплених будинків відселені люди

паводок3Пік паводкової хвилі очікується в ніч на неділю.
Станом на 17.00 на Закарпатті внаслідок осіннього паводку підтоплено вже понад 200 об’єктів (переважно приватних дворогосподарств). Найскладніша ситуація залишається у високогірному Рахові, де зранку Тиса вийшла з берегів і затопила розташоване в низині колишнє військове містечко (вул. Комарова та Партизанська), а потім ще кілька вулиць. До вечора в райцентрі підтоплено близько 80 дворогосподарств, а загалом по Рахівському району – понад сотня об’єктів. Близько 16-ї години заблокований річкою в’їзд у Рахів із боку Ужгорода вдалося частково відновити, зате з боку Ясіня добратися в райцентр на автомобілі поки неможливо.
Складна ситуація залишається в с.Білин, де протягом дня зійшли три зсуви й перекрили центральну дорогу. На місці працює важка техніка, ситуацію контролює районна держадміністрація. Півтори години тому (16.00) вдалося відновити електроенергію в смт Кобилецька Поляна, відключену вранці через підтоплення електропідстанції.
У сусідньому Тячівському районі протягом дня підтоплено більше сотні дворогосподарств. Постраждали як високогірні села Усть-Чорнянського куща (тут найбільш руйнівної сили завдали невеличкі гірські потоки), так і населені пункти, розташовані вздовж р.Тересва – Калини, Ганичі, Нересниця… На кількох автодорогах місцевого значення потужною хвилею знесені мости через річку. Мешканці підтоплених будинків відселені до родичів чи знайомих, потреби в масовій евакуації, на щастя, немає.
–  Протягом дня вода в Тисі, що протікає в межах Рахова, піднялася на чотири з половиною метри, – повідомляє голова ОДА Геннадій Москаль. – Для порівняння – у 1998 році, коли Закарпаття пережило найбільш катастрофічний паводок за всю історію, річка піднялася на 5 метрів 15 сантиметрів. Після обіду вода пішла на спад, однак на ніч синоптики прогнозують у горах проливні дощі з мокрим снігом. Тому найбільш критичні години гірські райони області переживуть сьогодні вночі. Зараз мобілізуємо для протистояння стихії всю техніку й людські ресурси.
Прес-служба Закарпатської ОДА

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ
Новини партнерів

Comments:

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *