Москаль вшанував пам’ять загиблих на Зкарпатті у листопаді 1944-го угорців та німців

Геннадій Москаль взяв участь у вшануванні загиблих на місці колишнього розподільчого табору в м.Свалява. У листопаді 1944 року командування Червоної армії, бойові частини якої ввійшли на Закарпаття, прийняло рішення зібрати сюди з усієї області чоловіків угорської та німецької національностей призовного віку. Їх начебто мали відправити на відновлювальні роботи, однак через нелюдські умови утримання багато людей загинули прямо в таборі. У 1994 році на цьому місці відкрили Меморіальний парк, і з тих пір голова ОДА вперше взяв участь у заходах із вшанування пам’яті загиблих.
Угорську сторону на церемонії представляли віце-прем’єр-міністр Жолт Шемʼєн, посол Угорщини в Україні Ерно Кешкень, керівництво двох Генеральних консульств Угорщини на Закарпатті та інші офіційні особи.
У своєму виступі перед присутніми Г.Москаль, зокрема, зазначив:
–  Історичні події осені 1944-го склалися так, що визволення краю від нацистської окупації і пов’язані з цим сподівання на краще життя для багатьох людей обернулися лихом. Трагедія сталася в умовах світової війни, але жодна війна не може виправдати страждання і загибель мирних мешканців. Сьогодні ми всі як ніколи розуміємо і відчуваємо значення слова «мир». В умовах, коли наша держава переживає складну кризу, разом будемо сприяти збереженню традиційної для населення області толерантності. Тільки спільними зусиллями ми побудуємо суспільство, в основі якого будуть непорушні фундаментальні принципи толерантності, міжнаціональної злагоди та поваги до людської гідності.
Після закінчення заходів Г.Москаль провів переговори з віце-прем’єр-міністром Угорщини Жолтом Шемʼєном та послом Угорщини в Україні Ерно Кешкенем, на яких, зокрема, піднімалися актуальні для угорської громади Закарпаття питання.
Прес-служба Закарпатської ОДА

москаль

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ
Новини партнерів

Comments:

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *