Павло Федака «Закарпатська «Просвіта» у постатях її діячів» (1920 – 2020) – унікальний літопис найстарішої української організації краю

Павло Федака «Закарпатська «Просвіта» у постатях її діячів» (1920 – 2020) – унікальний літопис найстарішої української організації краю

14 книг, загальним накладом 3600 примірників, вартістю 700 тисяч грн – результат виконання обласної програми з підтримки книговидавництва на Закарпатті.

Продовжуємо розповідати про книги, які було видано коштом обласного бюджету у рамках Програми підтримки творів місцевих авторів, популяризації закарпатської книги та сприяння книгорозповсюдженню.

Цього року на реалізацію Програми з обласного бюджету виділили 700 тис. грн. За ці кошти видано 14 книг закарпатських авторів. Згідно з розпорядженням голови облдержадміністрації Олексія Петрова, 3600 примірників цих книг передали бібліотекам навчальних закладів і закладів культури області, Закарпатському обласному осередку НСПУ та ін.

Книга Павла Федаки «Закарпатська «Просвіта» у постатях її діячів (1920–2020)» присвячена 100-річчю створення товариства «Просвіта» – найстарішої і найзаслуженішої української громадської організації краю. Видання вийшло за сприяння департаменту інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю Закарпатської ОДА. 300 примірників книги побачили світ в ужгородському видавництві «TIMPANI» за кошти обласного бюджету (майже 59 тис. грн).

У книзі, крім розлогої вступної статті, вміщено 101 нарис про засновників, провідників і відомих діячів товариства 1920 – 1939 та 1990 – 2020 рр., подано імена ще понад 800 активних просвітян, а також унікальний фотолітопис діяльності крайової «Просвіти» з дня її заснування до нинішнього часу.

Книга Павла Федаки отримала Гран-прі IX фестивалю «Книга-фест 2020», який організував департамент інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю Закарпатської облдержадміністрації протягом 18 – 20 вересня.

Довідка

Павло Федака – етнолог, музеєзнавець, історик, краєзнавець, доктор історичних наук, громадський, культурний і політичний діяч. Автор і співавтор 42 окремих книжкових видань, близько двох тисяч наукових, науково-популярних, довідково-інформаційних, публіцистичних статей з історії, етнографії, музейництва, пам’яткознавства, геральдики, культурного і громадсько-політичного життя Закарпаття, укладач і редактор пів сотні наукових збірників, матеріалів науеових і науково-практичних конференцій, щорічних календарів-альманахів «Просвіти» та ін. Павло Федака – один із фундаторів Закарпатського музею народної архітектури та побуту.

Він активний учасник українських національно-визвольних змагань 1989 – 1991 років, голова Ужгородської міської та заступник голови Закарпатської крайової організації НРУ. Ініціатор відродження та незмінний упродовж 26 років голова Закарпатського крайового культурно-освітнього товариства «Просвіта», з 2017 р. – Почесний голова товариства. Почесний громадянин м. Ужгород.

Прес-центр Закарпатської ОДА

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ
Новини партнерів

Comments:

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *