Невицький замок планують перетворити на історико-культурний заповідник

        Створення історико-культурного заповідника може допомогти врятувати Невицький замок на Закарпатті. Про це йшлося на засіданні за круглим столом в облдержадміністрації за участі представників влади краю, громадських організацій, яким не байдужа доля споруди, а також істориків, археологів та науковців.
Історична пам’ятка національного значення – унікальна спадщина області, яка немає аналогів в Україні, нині перебуває в аварійному стані у власності Кам’яницької сільської ради без чіткого юридичного статусу. Як свідчить досвід інших областей, зарадити критичній ситуації може створення на базі Невицького замку історико-культурного заповідника. До прикладу, у сусідній Львівській області вже створено 11 подібних заповідників, зокрема рішеннями обласної ради. Цей досвід планують перейняти на Закарпатті.
За підсумками засідання його учасники під час обговорення визначили чіткий план намірів щодо збереження унікальної пам’ятки замкової фортифікації. В першу чергу, як наголошувалося, Невицькому замку та території навколо нього, необхідно надати чіткий юридичний статус з перенесенням даних до нового реєстру пам’яток. Наголошено також на збереженні автентичності пам’ятки, незалежно від форми власності. Також вирішено звернутися до уповноваженого органу  – міністерства культури України – з клопотанням створення на базі замку історико-культурного заповідника.
Керівництво краю та представники громадськості домовились тримати на контролі вирішення проблеми та проводити зустрічі у подібному форматі щомісяця.

невицький невицький2

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ
Новини партнерів

Comments:

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *