Над Мукачівським міським головою нависла загроза відставки

Тема запровадження найвищих в Україні тарифів на воду в Мукачеві боляче б’є по рейтингу міського голови Андрія Балоги і його команди у особі КАБ (Команда Андрія Балоги) та “Батьківщини”.

Хто несе персональну відповідальність за підвищення тарифів на водопостачання у Мукачеві (документ)

Ситуація для місцевих можновладців стає все неприємнішою.

Днями депутати міськради депутати від п’яти фракцій політичних партій «Слуга Народу», «Рідне Закарпаття», КМКС, «За Майбутнє» та «Європейська Солідарність»  зареєстрували звернення з вимогою  розпустити виконавчий комітет ,

За цим одразу послідував “удар” громадянського суспільства.

Іван Лендєл подав електрогнну петицію про відкликання міського голови Мукачева Андрія Балоги.

Це дуже тривожний сигнал для Андрія Балоги.

Петиція була певний час на модерації, а потім її автору прийшла відповідь, що не в компетенції міськради знімати мера, петиція суперечить законодавству і її не зареєструють.

Ця відмова нічого не значить. У повітрі вже “запахло смаженим”. Задано  траєкторію руху для всіх незгідних терпіти свавілля місцевих кланів.

Сором за мукачівських депутатів – реакція громади на підняття тарифів на воду

Нижче подаємо текст петиції.

Влада в місті найперше асоціюється з міським головою, який представляє інтереси всіх мешканців територіальної громади. Дані повноваження передбачені ст. 42 Закону “Про місцеве самоврядування“.
Окрім представницьких повноважень, міський голова наділений правом розпоряджатися бюджетними коштами, скликати сесії ради, вносити пропозиції та формувати порядок денний сесій ради та є головою виконавчого комітету міської ради.
У разі невиконання цих обов’язків або неналежного їх виконання повноваження мера можуть бути припинені достроково.
Згідно Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні» – міський голова несе персональну відповідальність за здійснення наданих йому законом повноважень.
Згідно зі ст. 46 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні» – сесія ради скликається для розгляду електронної петиції, що набрала необхідну кількість підписів, протягом строку, встановленого для її розгляду.
Відповідно до ст. 79 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні»:
Повноваження міського голови можуть бути також достроково припинені, якщо він порушує Конституцію або закони України, права і свободи громадян, не забезпечує здійснення наданих йому повноважень.
Причини:
– з огляду на результати діяльності мера – пріоритетними для нього є його особисті інтереси, а не інтереси жителів громади. Він відкрито ігнорує приписи закону та приймає непопулярні рішення, які не спрямовані на розвиток та покращення рівня життєдіяльності в громаді, а на зубожіння її жителів. Більше того, він маніпулює членами виконавчого комітету міської ради, який у народі вже охрестили “ручним” органом, виключна роль якого приймати “правильні і потрібні” для мера рішення.
– на період дії воєнного стану в Україні заборонено підвищувати тарифи на комунальні послуги (постанова КМУ №502), тим не менш вартість тарифу на централізоване водопостачання та водовідведення в Мукачеві зросла більше ніж на 100%.
Міський голова самостійно скликав чергову сесію, на якій невідкладному розгляду підлягала петиція «Про відміну рішення виконкому про підвищення тарифу на послуги водопостачання та водовідведення».
Проте мер оголосив перерву на невизначений термін, чим порушив основні інструменти форми участі мешканців громади у здійсненні місцевого самоврядування, в тому числі знехтував термінами та процедурою прийняття важливого рішення.
– раціональність та прозорість використання коштів з місцевого бюджету викликає у жителів громади виправдані сумніви та недовіру.
– невиконання передвиборчої програми;
– стан водопостачання у місті;
– стан доріг, деякі ділянки автошляхів є аварійними та потребують ремонту;
– неефективна кадрова політика;
Даною петицією громада міста звертається до депутатів і вимагає проведення законної процедури таємного голосування щодо дострокового припинення повноважень Мукачівського міського голови Андрія Балоги, який порушив усі можливі вимоги населення щодо керівництва бюджетом та майном громади.

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *