На змаганнях стрілецьких взводів територіальної оборони перемогу здобули закарпатці

На змаганнях стрілецьких взводів територіальної оборони перемогу здобули закарпатці

На Рівненському загальновійськовому полігоні вперше провели змагання стрілецьких взводів територіальної оборони оперативного командування “Захід”. У них взяли участь понад 250 конкурсантів з восьми бригад. Перемогу здобули бійці з Закарпаття.

Стрілецькі взводи оцінювали за чотирма критеріями: вогнева та інженерна підготовки, тактична медицина, тактична підготовка.

Зокрема, змагалися у стрільбі з різних положень, розмінуванні, накладали шину з підручних матеріалів на зламану кінцівку.

“Змагання потрібне, є такий і спортивний дух, і бійцівський дух. І навіть командири бригад настільки переживають за свій особовий склад, що навіть трошки сваряться. Цей захід проведено вперше, на жаль, за 30 років незалежності, але він дуже потужний і дуже потрібний”, – розповідає начальник управління тероборони ОК “Захід” Андрій Войлоков.

В одному з конкурсів перевіряли витривалість: резервіст мав винести пораненого побратима на відстань 150 метрів на спині по пересічній місцевості.

Завершальним етапом змагань стала тактична підготовка. Конкурсанти демонстрували вміння орієнтуватись на місцевості, а також виявляли та блокували ворожі диверсійно-розвідувальні групи. На цьому етапі використали систему імітації бою “Лазертаг”.

“Нагадується все швидко. Це як на ровері – раз попробував і більше нічого не треба. Готовий стати на захист знову своєї Батьківщини в будь-який час, коли воно буде потрібно”, – розповів боєць Тернопільської бригади тероборони Богдан.

У підсумку переміг взвод Закарпатської бригади територіальної оборони.

Верховна рада у першому читанні схвалила проєкт закону 5558 “Про чисельність Збройних сил України” щодо збільшення чисельності ЗСУ у зв’язку із прийняттям закону України “Про основи національного спротиву”. Відповідне рішення на засіданні 29 червня ухвалили 320 народних обранців. Ініціатором законопроєкту є президент Володимир Зеленський.

“Цілями та завданнями законопроєкту є збільшення чисельності Збройних сил України з метою створення та забезпечення функціонування окремого роду сил – Сил територіальної оборони Збройних сил України, а також розвитку Сил спеціальних операцій Збройних сил України в інтересах формування руху опору”, — зазначено в пояснювальній записці.

Документом пропонується на законодавчому рівні збільшити чисельність ЗСУ на 11 000 військовослужбовців. Зокрема, чисельність ЗСУ пропонують затвердити у кількості, яка не перевищує 261 000 осіб, зокрема 215000 військовослужбовців.

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ
Новини партнерів

Comments:

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *