На закарпатців чекають нові лицарські бої

На закарпатців чекають нові лицарські бої

В Ужгородському прес-клубі відбулася прес-конференція організаторів фестивалю «Срібний Татош», який проходив у Чинадіївському замку «Сент-Міклош» минулого тижня.

 Йшлося про підсумки фестивалю, а також про нові лицарські анімаціі та видовища, які чекають на закарпатців та гостей упродовж 2013 року.

«На Закарпатті є попит на такі дійства та атракції, тож плануємо розвивати їх у майбутньому. Фестиваль у травні, на нашу думку, вдався. Глядачів було вдвічі більше, ніж торік – майже 2 тисячі. Практично усі відгуки і коментарі після фестивалю – позитивні. Стало більше інтерактивну, майстер-класів. Діяли цілі навчальні куточки. Найбільше інтересу викликав майстер-клас з гончарства, а також із середньовічних танців. Навчали на фестивалі й ірландських танців. А центральною подією стали лицарські бої», – розповів учасник клубу історичної реконструкції «Меч Оріона», організатор фестивалю  Юрій Славік.

«Нам приємно, що інтерес до середньовічної культури невпинно зростає, – підтвердив організатор фестивалю і орендар Чинадіївського замку Йосип Бартош. – Ми це помітили і на екскурсіях, які тривали замком. Запитання, які отримують екскурсоводи, стають все серйознішими і вибагливішими. Саме фестиваль надихає людей серйозніше вивчати культуру свого народу і середньовіччя зокрема. Жвавий інтерес викликало життя лицарів, їхні бої. Це дуже приємно. І говорить про те, що у майбутньому варто робити фестивалі ще більш насиченими і активними».

Реконструктор Роман Славік зауважив: «Можемо з певністю сказати, що фестиваль перевершив усі очікування, як за кількістю відвідувачів, так і за програмою. Очевидно, це найоригінальніше свято Закарпаття – за насиченістю, атрактивністю, культурним спрямуванням. Це засвідчують відгуки відвідувачів. Чимало з них брали наші контакти та виявляли бажання як глибше вивчати середньовічну культуру, так і популяризувати наш фестиваль. Наступного року обов’язково проведемо черговий фест «Срібний Татош», при чому з більшою кількістю днів і удосконаленням програми».

До слова, цього року планується перше на Закарпатті «середньовічне весілля» – у такому стилі одружаться саме учасники клубу історичної реконструкції, які поєднали свої серця завдяки цьому захопленню, – розповів Ю. Славік.

Наразі закарпатські лицарі відпочивають від фестивальних боїв. Відновлювати сили планують упродовж літа. Вже з осені «Меч оріона» демонструватиме нові програми для закарпатців та гостей області. А також готуватимуть видовищні бої на наступний рік. Зокрема планують відтворити у замку Сент-Міклош захоплення гармат. Попередньо був задум влаштувати захоплення самого замку. Але відтоді, як замок відновили та вставили вікна, такий розвиток бойових подій  – неможливий.

татош3 татош татош2

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *