На Закарпатті зарибнюють мальком форелі верховинські річки

На Закарпатті зарибнюють мальком форелі верховинські річки

Незважаючи на суттєву негативну обставину, пов’язану з всесвітньою пандемією і застосованими обмежувальними карантинними заходами, ДП “Міжгірське лісове господарство” старається сповна реалізовувати намічене на поточний рік. Серед основних і першочергових завдань – відновлення екосистеми. Лиш держлісгоспівці успішно впоралися з весняним лісовідновленням, як активно взялися за виконання  не менш важливого іншого екологічного плану –  штучного зарибнення голубих гірських русел на території лісфонду.

Відтворення і збагачення карпатської іхтіофауни, як сповіщає в. о. директора підприємства, заслужений лісівник України Петро Бойко, одна з головних задач природоохоронців на даний час і підтверджує фактом вже проведеної першої акції розмноження риб минулого тижня. Придбавши на Тячівщині малька форелі струмкової на суму 45 тис. грн., у відповідальній місії заселення у водойми майбутньої королівської риби – саме так символічно величають цей вид з родини лососевих за її яскраве забарвлення і делікатесні смакові якості — особливо активну участь взяли провідний мисливствознавець підприємства Іван Фіцколинець, лісничий Вучківського лісництва Андрій Романишин, провідний  інженер з охорони лісу Василь Ченько та інші. Справа зарибнення копітка, адже пструг, як її ще величають на місцевій говірці, риба вибаглива, що не переносить забруднених водоймищ, найкраще адаптується у прохолодних і чистих потічках з срібним водограєм.

З цього приводу державна лісова охорона ще раз висловлює прохання до населення краю, щоб не засмічувати довкілля і, звичайно, не займатися браконьєрством на річках і потічках. А ще у пригоді стало б, якби до природолюбного діла залучилися і місцеві свідомі прихильники риболовства, щоб і своїми  зусиллями оберігати голубі плеса від липкоруких і милосердним коштом потурбуватися про поповнення водної фауни у мальовничій Міжгірщині, а відтак відчути насолоду свого хобі з вудочкою.

Пресслужба Закарпатського ОУЛМГ

 

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ
Новини партнерів

Comments:

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *