На Закарпатті відкрили новий жиловий комплекс для переселенців з зони руйнації (ФОТО)

теребля4«Для забезпечення житлом мешканців закарпатського селища Солотвино, в якому виникла аварійна ситуація через обвал грунтів і підтоплення гірничих виробок на солеруднику, за дорученням Президента надана державна допомога. Створено новий житловий комплекс. Побудовані нові будинки в сусідньому селі Теребля, зведені усі основні об’єкти соціальної інфраструктури», – сказав Віце-прем’єр-міністр України Олександр Вілкул під час робочої поїздки на Закарпаття.вілкул

Перші руйнування поблизу Солотвина розпочались ще у 2004 році. Потім зсувні та карстові процеси розповсюдились на територію селища. На сьогодні руйнівні процеси продовжуються. Небезпечні деформації земної поверхні постійно прогресують і збільшуються за площею та об’ємами. У небезпечну зону потрапили житлові будинки, медичні та освітні заклади, мережі центрального водопостачання і водовідведення, лінія електропередач, частина селищних автодоріг. Але найбільш небезпечне те, що виникла загроза життю людей.

Аби запобігти трагедії Уряд надав кошти для будівництва нового житла у безпечному місці – на території сусідньої Тереблянської сільської ради. За два роки тут звели житловий комплекс: 8 багатоквартирних будинків (116 квартир), 17 індивідуальних будинків, загальноосвітню школу на 330 учнів, дошкільний навчальний заклад на 140 місць, інші соціально-побутові об’єкти. Побудована інженерна мережа: водопостачання, водовідведення, електропостачання, дорожня інфраструктура. Віце-прем’єр-міністр провів робочу нараду щодо введення в експлуатацію приміщення школи, дитячого садка та будинків.

«Регіон отримав необхідну допомогу від керівництва держави. Зроблено все для комфортного проживання людей. На цьому прикладі люди повинні побачити, що влада турбується про своїх громадян, йде їм назустріч, вирішуючи конкретними справами проблеми, що накопичувались роками», – наголосив Голова Закарпатської ОДА Олександр Ледида.

Сьогодні в Тереблі була відкрита загальноосвітня школа та дошкільний навчальний заклад на території нового житлового комплексу для відселення мешканців смт Солотвино. Віце-прем’єр-міністр вручив школі сертифікат на «Демонстраційне обладнання «кабінет біології», а дитячому садочку – комп’ютерне обладнання «Інтерактивний комплекс» для сучасного навчання дітей.

«Нова школа крім школярів, які пререїдуть жити в Тереблю з Солотвина, прийме і учнів місцевої школи. Адже старий навчальний заклад у Тереблі, який сьогодні відвідують діти, збудували ще у 1860-му. До того ж, він переповнений. Умови, що створені, а це – нові класи, спортзал, їдальня – будуть до вподоби учням, батькам та педагогам», – сказав Олександр Ледида.

вілкулвілкул2теребля4 теребля3 теребля2 теребля солотвино

Інформує прес-служба Віце-прем’єр-міністра

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.