На Закарпатті створять робочу групу з питань захисту лісів Карпат

На Закарпатті створять робочу групу з питань захисту лісів Карпат

Сьогодні в Закарпатській ОДА з ініціативи її очільника Ігора Бондаренка відбулась робоча зустріч з представниками природозахисної громадськості по питанню збереження лісів наших Карпат, проблем і шляхів вирішення.

Зі сторони влади на зустрічі були присутні, окрім голови ОДА, його заступники І.Дуран і Я.Галас, радник С.Гайдай, очільники правоохоронних органів – обласної поліції А.Рубель, управління СБУ І.Рудницький, патрульної поліції І. Марцинишин, повідомляє громадський правник Віталій Грегор.

Ключові тези, які були озвучені на цій робочій зустрічі:

І.Бондаренко: дана зустріч – це перша ознайомчо-комунікаційна влади з фаховою громадськістю, якій небайдуже збереження наших лісів і фактично організована мною в рамках виконання указу президента В.Зеленського про розвиток Карпат.

І.Дуран: незаконна вирубка лісів – це серйозні екологічні наслідки для всієї екосистеми Карпат, це і повені, і підсушення русел річок тощо. Наш ліс – це найбільше наше природнє багатство.

І.Рудницький: наше управління СБУ готове до конктруктивного діалогу з громадськістю і оперативно реагувати в межах компетенції, зокрема щодо фактів корупції серед працівників держлісгоспів та правоохоронних органів, які могли покривати ті чи інші виявленні ними же порушення.

О.Станкевич-Волосянчук: треба на державному рівні реформувати лісову галузь, яка є однією із бюджетоутворюючих галузей і надавала найбільше робочих місць в сільській місцевості. На сьогодні ліквідована природооохорона прокуратура і фактично повноціннл злочинами проти довкілля ніхто не займається. Також знищена система державного екологічного контролю, ДЕІ позбавлена можливостей реагувати на правопорушення у сфері охорони довкілля, а правоохоронні органи в особі Національної поліції займається злочинами проти природи за задишковим принципом.

М.Кокіш-Мельник: треба кардинальні заходи вже сьогодні. Якщо на це буде воля керівництва області та Києва незаконні рубки перестануть існувати вже сьогодні. Одним із перших хто має понести персональну відповідальність шляхом звільнення за цей “шанхай” і безпощадне нищення наших лісів під носом керівництва лісгоспів – це керівник обласного лісового управління Валерій Мурга.

Ю.Качур: для початку найшвидше, що можна реалізувати для ефективної охорони наших лісів вже сьогодні, це наприклад, закупити лісгоспам елементарні фотопастки, які використовують активно мисливці – це дозволить документувати і попереджувати більшість порушень.

У підсумку голова Закарпатської ОДА І.Бондаренко підтримав ініціативу громадськості щодо створення робочої групи по збереженню лісового фонду Карпат, куди ввійдуть як представники структурних підрозділів облдержадміністрації, екологічної інспекції, правоохоронних органів, а й представники громадськості та фахівці в сфері природоохоронної діяльності. Засідання даної робочої групи має відбутись попередньо вже наступного тижня, про що будо додатково повідомлено громадськість та ЗМІ.

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

Comments:

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *