На Закарпатті слідчі СБУ повідомили підозру трьом колаборантам

На Закарпатті слідчі СБУ повідомили підозру трьом колаборантам

Слідчі СБУ в Закарпатській області зібрали докази добровільної співпраці з ворогом ще трьох зрадників на Херсонщині.

В результаті слідчих дій ще трьом особам, які погодилися обійняти посади у підпорядкованих окупаційній адміністрації рф органах, повідомлено про підозру.

Встановлено, що 60-річний мешканець сел. Дніпряни Херсонської області отримав посаду «голови т.зв. Горностаївської територіальної громади». Він забезпечував становлення та зміцнення окупаційної влади рф шляхом недопущення контролю української влади на території Херсонщини.

На виконання завдань російських спецслужб, цей зрадник вербував громадян України для подальшого збору інформації про місця розташування військ та напрямки переміщення військової техніки, у тому числі, на території Закарпатської області.

Також на бік ворога перейшов 56-річний мешканець м.Херсон, який добровільно обійняв посаду «головного лікаря закладу охорони здоров’я «Херсонський обласний центр гігієни і епідеміології». Крім виконання своїх безпосередніх обов’язків, чоловік брав участь в інформаційних заходах, де бажав громадянам миру та процвітання в єдності з росією.

Крім цього, у колабораційній діяльності підозрюється 37-річний мешканець м. Нова Каховка Херсонської області, який добровільно зайняв посаду «начальника Північної виправної колонії». Зрадник сприяв окупаційному режиму, зокрема, схиляв інших працівників підприємства до добровільного зайняття ними посад в цьому органі.

Наразі слідчі Служби безпеки заочно повідомили їм про підозру за ст. 111 (державна зрада) та 111-1 (колабораційна діяльність) Кримінального кодексу України.

Тривають заходи для притягнення їх до відповідальності за злочини проти України.

Викривали колаборантів співробітники СБУ в Херсонській області. Досудове розслідування здійснюють слідчі Управління СБУ в Закарпатській області за процесуального керівництва Закарпатської обласної прокуратури.

Примітка: Відповідно до частини першої статті 62 Конституції України особа вважається невинуватою у вчиненні злочину і не може бути піддана кримінальному покаранню, доки її вину не буде доведено в законному порядку і встановлено обвинувальним вироком суду.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *