На Закарпатті правоохоронці затримали перевертнів у погонах

На Закарпатті правоохоронці затримали перевертнів у погонах

alfa1На Закарпатті українські спецслужби провели операцію із затриманням “високопоставлених” злочинців. Однак жодної офіційної інформації з цього приводу ніде не було.

Операцію проводив спецзагін «Альфа» з Києва і, кажуть, санкцію на затримання давав сам Генеральний прокурор Пшонка. А от щодо затриманого, то тут дійсно сенсація. Джерела повідомили, що затримали колишнього крупного міліцейського начальника Юрія Дешка, колишнього УБОЗівця, за яким уже давно тягнувся кримінальний шлейф. Ще в 2003 році дружини співробітників митниці написали листа до тодішнього губернатора Різака з проханням захистити їхніх чоловіків від… співробітників УБОЗу Юрія Дешка та Михайла Гички. Цей лист було зареєстровано в канцелярії ОДА 07.11.2003, №663. Фактично в листі розкривалася схема, за якою убозівці змушували митників «пропускати мікроавтобуси з контрабандним вантажем». Вантаж переправлявся спочатку на склади села Добронь, а потім до Мукачева на «барвівські» склади.

барва2
каміони “ДЕШКО” ЛТД

 

 Дешко і Гичка тоді були звільнені з УБОЗу, але від кримінальної відповідальності відкосилися. Дешко був переведений у Львівську область у внутрішню безпеку залізниці, однак часто приїздив до Закарпаття і наприкінці 2004 році хлопці щільно притулилися до помаранчевого Балоги. Саме Дешко і Гичка в час помаранчевого періоду за щедрого фінансування і сприяння Балог розхитували ситуацію в міліцейських колах. Дешко знав на що йшов. І мова навіть не про земельну ділянку на об’їзній Мукачева, яку він отримав від балогівської влади. Фактично з того часу вся контрабанда була під їхнім прикриттям і патронувалася мукачівським кланом. Не дарма найкрупнішими перевізники були саме «Барва-транс» і «Дешко-транс». Вантажу через кордон провозилося на мільйони доларів щодня. Скільки з нього декларувалося, а скільки провозилося «в темну» зараз вже ніхто не порахує. Дешко служив балогам вірно. Справно виконувалася команда «фас» щодо наїзду на мерію Ужгорода, якою тоді керував опальний до Балог Сергій Ратушняк. У хлопців просто зривало дах від некарності, а Балога отримав вірних служак.

  Солодке життя для Дешка закінчилося в 2009 році. Нарешті зарухалася служба внутрішньої безпеки УБОЗу. Дешко намагався судитися проти одного зі співробітників цієї структури Мокрянина, а представляв його лейтенант міліції Михайло Данило. Однак Апеляційний суд закрив провадження. А згодом Дешка було звільнено з лав міліції. Як повідомляла преса, сам Данило також потрапив на гачок служби внутрішньої безпеки. Його звинувачували у побитті судді, знайшли у нього і гранату та боєприпаси. Після тривалих перипетій Данила затримав також спецпідрозділ «Альфа» і він сидить в Києві. І ось тепер той таки спецпідрозділ взяв і Дешка. Кажуть, що разом з Дешком був затриманий і начальник охорони Стрижака-молодшого.

   Якщо зважити на те, що Дешко вірою служив Балогам, кришуючи контрабандні потоки, то незабаром ми можемо стати свідками ще ряду гучних арештів. До речі  той таки вірний партнер Дешка –Гичка ще на волі.

 

UA-Reporter

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *