На Закарпатті блокують митні переходи

На Закарпатті блокують митні переходи

митницяСьогодні на митних постах «Ужгород» та «Малий Березний» Чопської митниці Міндоходів виникла ситуація із їх блокування власниками транспортних засобів з іноземними номерами.

 

 

Для врегулювання ситуації й визначення причин – Анатолій Ципящук, в.о. начальника Чопської митниці Міндоходів, провів нараду з керівним складом митних пунктів пропуску та зустрівся з активістами громадської організації «Західноукраїнська Асоціація власників транзитних авто» і представниками ЗМІ.

 

 

Посадовець нагадав учасникам зустрічі законодавчі норми, зокрема статті 95, 103 та 381 Митного кодексу України, які стосуються тимчасового ввезення та транзиту транспортних засобів особистого користування через митну територію України.

 

 

Стаття 381 МКУ передбачає ввезення громадянами автомобілів особистого користування з метою транзиту через митну територію України за умови письмового декларування та сплати грошової застави. Зазначені вимоги не поширюються на транспортні засоби постійно зареєстровані у відповідних реєстраційних органах іноземних держав.

 

 

Митним кодексом України, статтею 95, встановлені такі строки транзитних перевезень для автомобільного транспорту: 10 діб у разі переміщення між митницями Міндоходів і 5 діб – в межах однієї митниці, – інформує Анатолій Ципящук.

 

 

Якщо громадянин заїхав на митну територію України транспортним засобом із іноземною реєстрацією (для прикладу) в пункті пропуску «Ужгород» і вирішив після перебування на території України повернутись через цей же пункт пропуску, то це вважається тимчасовим ввезенням, а не транзитом. Чопська митниця Міндоходів ще в лютому звернулася до Міністерства доходів і зборів України з пропозицією розробити й удосконалити законодавчі норми, – зазначає Анатолій Ципящук.

 

 

В той же час наголосив, що на сьогоднішній день в Україні діють норми чинного Митного кодексу України і їх потрібно дотримуватись як працівникам контролюючого органу, так і власникам авто з іноземною реєстрацією.

 

 

Активісти та представники ЗМІ подякували в.о. начальника Чопської митниці Міндоходів і домовились про співпрацю з питання якнайшвидшого розблокування пунктів пропуску «Ужгород» та «Малий Березний», а також у подальшому щодо ініціювання через органи влади до вищого законодавчого органу України про розгляд питання щодо внесення змін до Закону України, що регулює зазначене питання.

 

 

Нагадуємо, що як громадяни, так й суб’єкти господарювання мають можливість повідомити керівництво Міністерства доходів і зборів України про неправомірні дії або бездіяльність працівників органів Міндоходів та суперечливі питання завдяки гарячій лінії «Пульс» за контактним номером телефону: 044-284-00-10.

 


 

Інформаційно-комунікаційний відділ

 

Головне управління Міндоходів у Закарпатській області
НОВИНИ ПАРТНЕРІВ
Новини партнерів

Comments:

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *