Ми збудуємо стіну між добром і злом, – мер окупованого Мелітополя в екзилі

Ми збудуємо стіну між добром і злом, – мер окупованого Мелітополя в екзилі

Таку впевненість висловив мер окупованого Мелітополя в екзилі, Іван Федоров, який на цьому тижні перебував із робочим візитом у Німеччині, і, з-поміж інших міст, завітав до Ульма, щоб провести переговори із міським головою міста над Дунаєм про повоєнну відбудову Мелітополя.

Слід зазначити, що робоча поїздка п. Федорова до ФРН стала можливою завдяки запрошенню від Панєвропейського Союзу Німеччини та особисто депутата Європарламенту, панєвропейця Міхаєля Ґалера. Із євродепутатом Ґалером Іван Федоров познайомився у стінах Європейського парламенту у рамках вручення йому премії ім. Сахарова за відстоювання демократичних цінностей, свободи і справедливості, які є, власне, основними вартощами Євросоюзу. А організацією безпосередньо  зустрічі з мерами Ульма, Ной-Ульма – Ґюнтером Цішем і Катрін Альбштайґер та політичною громадськістю німецького Двомістя зайнявся віце-президент Панєвропейського Руху в ФРН Андреас Рааб. 

Під час зустрічі йшлося про відбудову та відновлення Мелітополя після деокупації. Іван Федоров висловив тверде переконання, що незабаром його рідне місто буде визволене українською армією, відтак він із командою активно готується до цього дня. Приміром, він уже поновлює автопарк свого міста з тим, щоб як прийде визвольний день, він зайшов до міста підготовленим. Щоб поліцейські займалися наведенням правопорядку на відповідних автівках, щоб вогнеборці виїжджали на виклики на достойних пожежних машинах тощо. До слова, транспорт, який п. Федорову вже вдалося дістати, у тому числі в Німеччині, наразі працює в Запоріжжі, яке щодня піддається обстрілам з боку ворожих, російських військ. 

У рамках вищезгаданого заходу очільник Мелітополя в екзилі зустрівся зі своїми земляками, яких гостинно прийняло німецьке Двомістя у якості військових біженців. Відбувся теплий  прийом, обмін думками, мелітопольці задавали своєму меру численні запитання… Часом гострі, на які однак пролунали чесні відповіді. Очі мешканців Мелітополя світилися радістю і вдячністю Панєвропі Німеччини за організовану для них зустріч із мером. Збоку навіть здалося, що мелітопольці під очільництвом свого голови перенеслися у просторі і часі, опинившись у рідному і мирному місті… 

Завершилася робоча зустріч із керівництвом двох німецьких міст домовленістю про співпрацю у контексті повоєнного відновлення Мелітополя і сподіванням, що місто, яке очолює Іван Федоров, невдовзі заключить угоду про партнерські відносини з одним із цих міст на офіційному рівні. 

Оксана Кузьмінська

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *