Мукачівська міськрада “рейдернула” понад 200 гектарів земель Павшинської сільської ради

Мукачівська міськрада “рейдернула” понад 200 гектарів земель Павшинської сільської ради

Аудитори Закарпаття виявили ряд порушень в роботі Мукачівського міського комунального підприємства “Міжнародний аеропорт Мукачево”. Понад 200 гектарів вартістю майже 186 мільйонів гривень перейшли у власність Мукачівської міської ради без дозволу реального власника

Про це повідомив начальник управління Державної аудиторської служби в Закарпатті Володимир Бойко.

Ще у 2005 році Закарпатська обласна рада своїм рішенням №564 передала у власність громади Мукачева цілісний майновий комплекс Мукачівського аеродрому (колишній військовий об’єкт). Обласні депутати визначили цільове призначення майнового комплексу – для облаштування цивільного аеродрому. Однак, з часу початку роботи в його штаті перебували лише директор, бухгалтер та охоронці. Звісно, з такою кількістю працівників надії на хоч якийсь розвиток було мало. Та й зберегти матеріальну базу, яка ще з моменту передачі перебувала в жахливому стані, вже не говорячи про якесь покращення, теж не вдалося.
Мукачівська міська рада лише з 2013 року почала затверджувати заходи підвищення ефективності функціонування аеропорту, однак, до їхньої реалізації так і не доходило. У 2015 році депутати прийняли рішення про ліквідацію підприємства. Воно теж до сьогодні невиконане.Серед порушень – нестача основних засобів, неправильний розподіл доходу, отриманого в результаті відчуження майна, недоотримані доходи, порушення порядку ведення бухгалтерського обліку, завищення витрат, незаконне використання готівкових коштів.Особливу увагу привертають земельні справи.”Міжнародний аеропорт Мукачево”, маючи право постійного користування, розміщується на землях Павшинської сільської ради. Однак, актуальна інформація із державного реєстру речових прав на нерухоме майно вказує на нового власника землі – Мукачівську міську раду. В грудні 2015 року один із державних реєстраторів змінив власника без належних для цього документів та згоди реального власника – Павшинської сільської ради. А це – 227,9123 га в приміській зоні Мукачева, нормативна грошова оцінка станом на 20.01.2016 року становила 185 999,22 тисяч гривень.Мукачівська міськрада вже навіть зробила деякі кроки по розпоряджанню землею.Матеріали аудиту передано правоохоронцям.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.