Хостел ALINA від 110 гривень за місце.

Міністр інфраструктури прокоментував ситуацію щодо ужгородського аеропорту

Міністр інфраструктури прокоментував ситуацію щодо ужгородського аеропорту

Про це міністр інфраструктури Володимир Омелян повідомив на своїй сторінці в соцмережі Фейсбук.

“Сьогодні зі зловтіхою «а я ж казав» почали розганяти новину, що регулярне авіасполучення Києва з Ужгородом буде скасоване.

До поширення цієї «новини» з радістю долучилися деякі політики. Звісно, вибори на носі, набагато приємніше розповідати про «зраду», аніж пояснювати, для чого демонтовувалися плити з діючого летовища чи пролобіювати в Державному бюджеті будівництво нової злітної смуги в рідному Закарпатті. Бодай у тому ж Мукачеві.

Перед тим поясню очевидні речі, які, на жаль, будуть сенсацією для окремих експертів.

Зліт/посадка в аеропорту Ужгорода можлива лише з заходом на територію Словаччини. Так сталося, бо коли авіацію вважали транспортом для багатих або взагалі неперспективною, в іншому торці злітної смуги місцеві чиновники збудували приватні будинки. Дивом не забудували всю смугу. Не встигли.

Після вступу Словаччини в ЄС і НАТО дозвіл на захід в її повітряний простір регулюється вже не лише двосторонніми, але й цими міжнародними структурами.
З метою забезпечення регулярного авіасполучення Міністерством інфраструктури було проведено колосальну роботу (справжні фахівці розуміють, про що я, бо навіть вони не вірили, що це вдасться). Украерорух вперше з поміж усіх провайдерів країн-не членів ЄС було сертифіковано Європейським агентством з безпеки польотів. Як і аеропорт Ужгорода.
Проведено масу переговорів на рівні міністерств транспорту, оборони, державіаслужб, Прем’єр-міністрів і Президентів.
Найближчим часом буде підписано кінцеву угоду про інструментальний захід, про що йшлося в нещодавньо ухваленій спільній декларації Прем`єр-міністрів України і Словаччини.
Більше того, Міністерство інфраструктури і Державіаслужба України в ініціативному порядку провели переговори і переконали авіакомпанію «Мотор-Січ» розпочати регулярні рейси. За що ми особисто вдячні керівництву авіакомпанії.
Незважаючи на те, що аеропорт комунальний і його діяльність – виключна компетенція місцевих органів влади. Так само, як Одеса, Херсон, Миколаїв чи Харків.

Але ми допомагаємо усім, в тому числі Ужгороду.

З боку авіакомпанії «Мотор-Січ» є абсолютно адекватні вимоги: комерційна окупність рейсів, реклама цього напрямку.
Тому, зараз керівництво області, міста і аеропорта, народні депутати, які справді вболівають за рідний край, докладуть усіх зусиль, щоб вибудувати ефективний механізм співпраці з «Мотор-Січчю». Більше того, знайдуть рішення для зручних авіакомпанії і пасажирам рейсів.

І в цьому ми їм теж допомагаємо. Можна не дякувати”

Loading...

Comments:

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *