Ковач хоче залишити ужгородців без води

ковачУже майже місяць ПАТ «Закарпаттяобленерго», котрим на Закарпатті фактично керує колишній голова Василь Ковач, лякає ужгородців відключенням «Водоканалу» від електроенергії. Паралельно та ж приватна московська фірма під виглядом планових профілактичних відключень збирається на кілька годин у день протягом місяця залишати без «світла» по черзі жителів усіх районів Закарпаття.

Але почнемо з найголовнішого. Майже з самого початку створення «Закарпаттяобленерго» як приватної структури у 1998 році, незначну частку у розмірі (близько 10% від усіх акцій цього підприємства) отримала така собі російська структура «VS Energy», яка належить «лужниківскій групі», до неформальних засновників якої входить екс-віце-спікер Держдуми Росії Олександр Бабаков та «авторитетний російський бізнесмен» Михайло Воєводін. У лютому 2012 року «Закарпаттяобленерго» через контрольовану згаданими бізнесменами ТОВ «Енергетична Україна ТВ», фактично, було продано цій московській структурі. Разом з ним, відтоді і донині, ці товариші, які щомісяця залазять до нас у кишені, володіють: Кіровоградобленерго (94%), Житомиробленерго (91%), Севастопольенерго (92%), Херсонобленерго (90%), Київобленерго (89%), Рівнеобленерго (85%). А також – 50% Закарпаттяобленерго, 48% – Одесаобленерго, 45% – Чернівціобленерго, 19% – Хмельницькобленерго, 13% – Миколаївобленерго”…

Після продажу ПАТ «Закарпаттяобленерго», директором структури продовжував залишатися Василь Ковач. Завдяки ньому росіяни з лютого по вересень заробили на закарпатцях у 7 разів більше, ніж за аналогічні періоди минулих років…

Восени 2012 року Ковач, як кандидат від Партії регіонів балотувався у Верховну Раду. Відтак  під час парламентських виборів 28 жовтня переміг на 68-му виборчому округу, до якого входили місто Ужгород та Ужгородський район. Напередодні та в день виборів місцеві ЗМІ були переповнені інформацію про масовий підкуп виборців на користь Василя Ковача. В соціальних мережах та електронних ЗМІ популярною стала ілюстрація 200-гривневої купюри із зображенням В.Ковача.

Звідки ж у Василя Ковача, який ніби працював на одну зарплатню, взялося стільки грошей? Як один із варіантів — через «правильні» тендери. Так лише 5 червня 2012 року за керівництва Ковача ПАТ «Закарпаттяобленерго» за результатами тендеру уклало угоду з ТОВ «Електро-буд», у якому співзасновником є син Василя Ковача депутат облради від «Сильної України» Сергій Ковач, на будівельно-монтажні і налагоджувальні роботи для приєднання електроустановок замовників до електричних мереж вартістю 31,33 млн. грн. Про це повідомлялося у «Віснику державних закупівель». Загалом, аналізуючи подібні тендери, видання «Наші гроші» підрахувало, що з 2009 року компанія «Електро-буд» отримала підряди від «Закарпаттяобленерго» на суму 215,72 млн грн..!

Отримавши депутатський мандат, Ковач написав заяву на звільнення з посади директора «Закарпаттяобленерго», хоча всім працівникам цієї структури відомо, що він, фактично, і нині впливає на роботу підприємства. Щоправда, не публічно і неофіційно, як його московські колеги…

Про досягнення Василя Ковача за час депутатства годі й говорити. Відзначився регіонал хіба що голосуванням за криваві закони 16 січня, після яких на Майдані розстріляли сотні беззбройних людей. Відтак половину депутатства, згідно даних руху «ЧЕСНО», Ковач прогуляв. Журналісти неодноразово фіксували його пусте місце у парламенті і картку, котра сама голосувала…

Нині Василь Ковач знову йде в депутати. По цьому ж 68-му округу, який об’єднує Ужгород та Ужгородський район. Цього разу, коли «Партія Регіонів» уже стала не модною, Ковач заручився підтримкою одіозного Віктора Балоги та його «Єдиного центру». Привівши у 2010 році в Ужгород свого мера, Балога перший використав мережеву технологію підкупу виборців, тому оце уміння чітко об’єднує нинішніх політичних партнерів. Їхнє гасло: депутатство за будь-яку ціну, аби вже завтра забути про куплений електорат, сховатися за мандатом від відповідальності і продовжувати ловити рибку у мутній воді. Та хіба таких політиків хочуть бачити закарпатці у новому парламенті?

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *