Корупція в закарпатській медицині має бути викоренена

Аналізуючи телепередачі, в яких ідеться про живучість корупційних схем, доходиш висновку, що така ситуація недовговічна. Швидкі та ефективні зміни в реорганізації нашого життя без перемоги над цим злоякісним недугом нашого суспільства неможливі. Це уже розуміє кожен громадянин. Свідченням організації боротьби з корупцією в усіх ешелонах нашої влади є не тільки заяви керівництва державою та політиків, але і дії об’єднання пересічних українців в громадські організації. А їх рішучість та непримиримість вселяють надію на позитивні зміни в державі. Спонукають нас до цього і європейські демократичні сили. Таким чином надія нечестивців на відтворення та збереження корупції в Україні марні.

Після зняття з посади начальника управління охорони здоров’я Шніцера, лакмусом боротьби з корупцією у нашій області залишається головний лікар ЗОКЛ ім. А.Новака Яцина. Про корупційну складову перебування його на такій важливій медичній посаді написано немало. Як мені кажуть: «Йому завжди вдавалося залишатися на посаді, не дивлячись на політичні та владні зміни». І це істинна правда. І знову таки, йому це вдавалося не за рахунок ефективності та здібностей як керівника, а за рахунок корупції. Кожна із владних структур починаючи з 2000-го року мірилом «здібностей» посадовця мала хабар. Непрофесійна особа, якою є Яцина, користалася цим владним пороком. Слід визнати, що такий шлях просування та збереження на посадах більш ефективний, ніж професійні здібності в державах з переважною корупційною складовою. Свідчень на користь корупційних схем чимало як у суспільстві в цілому, так і в медицині. Зміни, які відбуваються в охороні здоров’я краю є першими характеристиками початку кінця неприхованій медичній корупції. Можливо хтось із корупціонерів усміхнеться.

Мені, спостережливій людині, маючи державницьку народну позицію, приємно констатувати, що в керівництві регіоном, маю на увазі облдержадміністрацію та обласну раду, немає не те що ворожих відношень, але і недружелюбних. Надіюся, що так буде і надалі. Така ситуація не дозволить нечестивцям займати ту чи іншу сторону влади із розрахунку на кришування. Я знаю всі корупційні зв’язки, які використовував Яцина для збереження себе на посаді. Та, як казав Ісус Христос: «Не можна служити двом господарям, бо одного возлюбиш, а іншого зненавидиш». Додам від себе – іншого зрадиш. І так і було. Яцині, як і Шніцеру, приходилося ставати на сторону одного із господарів не один раз, тобто, ставати на шлях зради, бо кому служив, при зміні влади від того відмовився. Так поступали не вони одні. А зрадників ніхто не тільки не любить, але і не поважає. Ось і приходиться неборакам клястися тому чи іншому, або шукати когось третього. Ось і вирішив Яцина заслужити прихильність релігійних громад.

ст1_1Ще у 2002 році я брав на себе зобов’язання побудувати своїм коштом храм святого цілителя Пантелеймона. На той час від участі в будівництві храму на території обласної лікарні, хоча уже було затверджено проект і відведено територію, відмовилися греко-католицька та римо-католицька громади. Яцина не тільки не дозволяв будувати, але і влаштував на мене гоніння, як на православного священика. Не дозволяв у робочий день відлучатися на проведення літургії в храмі святого архідиякона Стефана, не дивлячись на те, що я відробляв ці години в післяобідній період. Яцина лякав мене доганами та звільненням з роботи. Згодом, він це і використав незаконно та безпідставно звільнивши мене. Яцина завжди підкреслював, що він католик. Я цьому не придавав ніякого значення. Кожна людина вільна у своєму виборі. І жодного разу я не критикував ту чи іншу конфесію.

Яцина сповна використав спочатку владу СДПУ(о), яка і призначила його головним лікарем обласної лікарні, за рік побудував хату…, а потім – помаранчеву владу. А влада Януковича для Яцини та Шніцера була взагалі Клондайком: капітал, машини, брильянти, квартири… Для них урядові комісії були хіба що незначними витратами в порівнянні з тим що мають. Яцина умудрився отримати звання :Заслужений лікар України за «упорядкований» парк лікарні, точніше, за вирубані у парку дерева.

Наскільки я можу судити, теперішня влада робить ставку на професіоналізм, чесність та патріотизм. Не думаю, що хтось останеться на посаді із тих медичних керівників, які були учасниками, хоч і не розробниками корупційних схем. Так чи інакше, але вони сприяли бандитській владі. Переді мною прізвища тих головних лікарів, які стверджували, що в обласній лікарні все добре: немає ні кадрових порушень, ні протидії прогресивним методам надання медичної допомоги краянам, ні злочинних дій та хабарництва медичних працівників. І в цей четвер був у нашому Духовно-медичному центрі молодий чоловік, 24 роки, якому 3 місяці тому»славнозвісний» уролог Попович поставив стент у гідронефротичну нирку. Тепер цей «фахівець» знову рекомендує цей стент видалити, а замість нього поставити інший. Цього фахівця кришує та покриває той же Яцина. А хворому,  про якого йде мова необхідно робити пластичну операцію у невідкладному порядку, поки ще немає нагноєння нирки. Та вся біда у тому, що в обласній лікарні немає кому робити такі операції. Хворий розповідає, що одному із хворих, сусідові по палаті, невдовзі після проведеної пластичної операції, я не розпитував ким,  видалили нирку. Про яку урологічну допомогу сучасного рівня на Закарпатті може йти мова. Тепер, коли необхідно покращити якість лікування, а відтак, якість життя оперованих хворих, приходиться терпіти хворим ускладнення оперативних втручань, винуватцями яких є низький професійний рівень лікарів з Вищими категоріями. Надіюся, що і цьому буде кінець завдяки теперішній владі та медичному керівництву ОДА. Надання високих категорій уже не буде бізнесом облздороввідділу.

Не надіючись на корупційну захищеність, Яцина вирішив побудувати на території лікарні храм і то тільки після наших публікацій. Надіюся, шановні читачі, ви їх пам’ятаєте. Пам’ятаєте про розкрадання цегли, її нищення роками під дощем… Та чи було будівництво храму  духовною потребою Яцини? Впевнений, що ні. Бо людина духовна кається в гріхах своїх. Яцина цього не робив і не робить. Навпаки, хоче залишитися на посаді, а це значить, що буде грішити і надалі по відношенню не тільки до колег, а, основне, до хворих, бо вони і надалі не будуть отримувати належної медичної допомоги. Та і храм побудований як католицький. В ньому немає іконостаса та престола, невід’ємних атрибутів Православної та Греко-католицької Церков. Православні священики не брали участь в освячені так званого екуменічного храму. Як такої екуменічної церкви немає. Як пише Святе Письмо: у Бога  – соборність, у сатани – екуменізм. Ми ж молимося: «Вірую в Єдину Святу Соборну і Апостольську Церкву. У 1972 році Александрійський Патріарх Миколай VI заявив: «Я засуджую екуменізм і рахую його не просто єресю, а зверхєресю. Не можна служити мамоні і Богу, тобто Богу і дияволу – пам’ятайте про це панове нечестивці.

Степан Біляк

Карпатська Україна

ст1

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ
Новини партнерів

Comments:

Одна відповідь до “Корупція в закарпатській медицині має бути викоренена”

  1. А як на рахунок освіти, зокрема вищої, в МДУ наприклад адмінітрація- трійка Вишинського грубо плює на закони і згідно новоприйнятого закону про вищу освіту провадить”ефективні” реформи щодо “покращення” та виходу даного вишу на “новий” сучасний “європейський” рівень освіти? Трійка керівникіа навіть провела “законно та прозоро” збори трудового колективу, на які ректор Щербан Т. Запросила своє М- студіо, головний редактор якого Вікторія Росул як виявляється працює на 0,5 ставки за сумісництвом в мукачівському вузі і відповідає за офіційний сайт МДУ та розкручує по всіх соц.мережах тонучий “титанік” мду, в той же час мало силою не виперли із зали опозиційного журналіста Юрія Кравчука, якого офіційно не запросили на ці збори. Це рівень керівництва МДУ- політика подвійних стандартів, підміна понять, окозамилення, відверта брехня, корупційна складова у всій діяльності даного навчального закладу. Сором! Нехай міністр Квіт подумає якнайшвидше приєднає цього копильця-мду до УжНУ, шкода працівників і студентів.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *