“Іван Сила” в Ужгороді зібрав повний аншлаг

Кротон

7 жовтня, в Ужгороді відбулася прем’єра фільму «Іван Сила».
 Перший показ фільму відбувся 3 жовтня  у Києві. В рамках туру автори і актори також спілкуватимуться з глядачами у Львові, Дніпропетровську, Тернополі, Чернівцях, Івано-Франківську, Одесі, Херсоні, Луганську та Донецьку. «Іван Сила» також буде показаним в Торонто та Лос-Анджелесі.

Слід сказати, що зал в кінотеатрі «Доміон» був вщерть переповненим, а коли включилися титри, люди аплодували стоячи. Після прем’єри відбулося живе спілкування режисера фільму Віктора Андрієнка та одного з акторів – Василя Вірастюка з глядачами. Завершилося дійство роздачею автографів та фотографуванням зі знаменитостями.

«Іван Сила» – перша українська повнометражна широкоформатна дитяча кінострічка, вироблена за підтримки держави, за 23 роки незалежності.  Але, як каже Віктор Андрієнко, перспективи в українського кіно все  ж є. «Минулого року вийшла одна українська прем’єра  «Той хто пройшов крізь вогонь». А цього року разом з нами виходить ще 2 прем’єри: Параджанова і Кіри Муратової. А потім ще 3 прем’єри. Тому українське кіно буде розвиватися», – каже пан Віктор.

Художній фільм “Іван Сила” розповідає про життя відомого закарпатського силового атлета Івана Фірцака-Кротона. Насправді з самого початку Віктор Андрієнко не задавався ціллю оспівати саме образ пана Фірцака. Він просто випадково натрапив на книгу нашого  земляка Олександра Гавроша «Неймовірні пригоди Івана Сили, найдужчої людини світу» і навіть не читаючи передав почитати продюсеру. А до того були 2 мішки рукописів, серед яких шукали підходящий сюжет. Отож, книга сама попросилася на екран.

кротон3

Щодо пошуку головних героїв, пан Андрієнко зазначив, що з самого початку планував віддати роль Івана Василю Вірастюку, але потім, також раптово, натрапив на Дмитра Халаджи. Останній виявився ледь не копією головного героя. Саме тому, як каже пан Віктор, все стало на свої місця. Іван став саме таким, як мав бути, а завдяки Василю в фільмі з’явився непереможний Велет, друг і підтримка Івана.

кротон

Якщо говорити про головного актора, то виявляється, що він інвалід першої групи. В дитинстві Дмитро отримав тяжкі опіки тіла і лікарі вважали, що ходити він не зможе. Але вже в 7 років він таки підвівся з гамака і відразу почав займатися спортом. Згодом, що також неймовірно, йому в руки потрапила книга про нашого Івана Фірцака. Малий хлопчина, натхненний цим образом, також вирішив стати силовим атлетом. Починав з прасок, а в 12 років зігнув першу чергу. Його власні подвиги фактично нагадують подвиги Івана Фірцака, адже він також рве ланцюги, лягає під машину тощо.

Для зйомок у фільмі Дмитро Халаджи відмовився від прибуткового контракту з чиказьким цирком. Віктор Андрієнко переманив його буквально в останній момент.

Як каже пан Віктор, головна місія фільму – просвітницька. «Ми не збираємося повернути гроші за фільм. Прем’єра фільму відбувається безкоштовно. От у Мукачеві аж 400 дітей з Іршави привезли на показ фільму про їхнього земляка. І зараз ми проводимо сеанс безкоштовно. Після того, як фільм вийде в прокат, ми плануємо поступово знизити ціну до 15, а то й 10 гривень за сеанс», – додає він.

кротон2

Головне у фільмі те, що українські діти отримали нового героя, нову національну легенду. До того ж особистість Івана Фірцака-Кротона відома більше в Європі чи США. Весь світ знає нашого земляка як найсильнішу людину світу початку 20 століття. Це звання у 1928 році йому присвоїла Нью-Йоркська газета. Також в Європі  існує 2 музеї, присвячені йому. А в Україні свого героя знають мало.
Знімали фільм у Києві, Чернівцях, Кам’янець-Подільскому та на Закарпатті.

кротон4

В фільмі також знявся сам режисер Віктор Андрієнко,Ігор Письменний, Лесь Задніпровський, Ольга Сумська, В’ячеслав Гіндін, Борис Барський, Володимир Комаров, Богдан Бенюк, стронгмени Володимир Рекша та Сергій Конюшок. До слова, автори фільму наголошують на тому, що їх герої – реальні люди. Адже всі силачі, зняті в фільмі насправді такими і є. Ці боксери і атлети – дійсно гарний приклад для підростаючого покоління.

Основний лозунг фільму – «Правда переможе силу».

Тривалість стрічки 89 хвилин.

На прем’єрі в «Доміоні» присутніми були також нащадки, діти, внуки та правнуки Івана Фірцака. Наймолодший з його десяти дітей пан Богдан висловив щире захоплення фільмом. Казав, що батько дійсно схожий на себе.

кротон5

Завітав на показ фільму і  греко-католицький єпископ Мукачівський разом з семінаристами. Вони відмітили, що в фільмі присутній нагрудний хрестик Івана. Як виявилося, це хрестик самого Дмитра Халаджи, з яким він практично не розлучається. Мілан Шашик відмітив, що Іван Фірцак-Кротон був щирим християнином і у 1946 році боронив церкву у рідному селі Білки. Тому церква також підтримує ідею пропагування позитивних героїв.

Частину експонатів зі зйомок передадуть до Іршавського музею.

Ярина Денисюк

 Мукачево.net

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.