Ідентифіковано провокатора з ужгородського Майдану (ФОТО, АУДІО)

 

Напередодні “Трибуна” повідомляла, що отримала аудіозапис розмови одного з євромайданівських активістів Ужгорода в якому він повідомляв, що персональні вказівки щодо люстрації роздає голова Закарпатської облради Іван Балога. Запис не був оприлюднений через те, що не було ідентифіковано автора розмови. Зусиллями небайдужих ужгородців встановлено особу, яка фігурує в аудіоматеріалах.

На фоні тотального обвалу довіри до клану Балог в Закарпатті, після їхнього більш ніж 15- річного феодального панування в регіоні, ця найзахідніша область України ризикує і на цей раз не вибратись з цього сімейного кланового полону.
Швидко зорієнтувавшись в революційних процесах у Державі, досвідчені інтригани, які працювали при всіх президентах, починаючи з Кучми і закінчуючи Януковичем, чітко відчуваючи настрої громадян, змінили тактику з призначення ключових посадовців в регіоні за гроші, що робилося ще в недалекому минулому, на лобіювання призначень у громадські формування, на кшталт Люстраційного комітету, Автомайдану та інтеграцію своїх людей у Правий сектор.
Жертвами цих «люстрацій» вже стали кілька чиновників, яких було призначено з погодження нового губернатора Закарпаття Валерія Лунченка, але які зовсім не подобались голові обласної ради Івану Балозі, керівнику партії ЕЦ, брату Віктора Балоги – міністра МНС при президенті Януковичу.
Так, призначення на посаду головного міліціянта області маловідомого В.Турдая «громада» публічно опротестувала, натомість І.Балога спробував на це місце всадити свого кума, депутата обласної ради від ЄЦ М.Гичку, колишнього УбОЗівця, який вже раніше прикривав корупційні схеми клану.
Наступною «жертвою» від «активістів» Балоги став призначений перший заступник прокурора закарпатської області пан І.Кайло, якому закидували те, що він дав можливість зникнути винуватцю смертельного ДТП.
В той же час, Балогою активно лобіювався на посаду прокурора Закарпатської області колишній її очільник А.Петруня, який сам скоїв ДТП в 2010 році в Ужгороді, в якому загинула людина. В мережі інтернет є безліч публікацій щодо корупційних дій цього прокурора, в тому числі відео розмови слідчого, який розказує як фальсифікував матеріали кримінальної справи. Посада головного прокурора регіону настільки важлива для сім’ї, що за словами знаючих людей, була зроблена пропозиція у формі 1 мільйон «революційних доларів» за призначення А.Петруні.
До честі нового керівництва ГПУ, ця пропозиція була проігнорована й очільником Закарпатської прокуратури призначили нейтральну людину.
Далі черговою жертвою «люстраційного комітету спецпідрозділу «Барви» (фірма Балог – авт.), мав стати новопризначений начальник УМВС в Закарпатській області С.Шаранич. Його одразу ж звинуватили в усіх смертних гріхах, але в силу того, що нічого путнього в якості компромату навести не змогли, призначення провели спокійно, не беручи до уваги кілька фотосессій для ЗМІ, в який приймали участь 10-15 чоловік. В кабінетах УМВС співробітники, які раніше працювали з новопризначеним начальником і знають його по роботі, шуткують, що якщо б Балоги могли, вони б доплатили за повернення на посаду раніше ілюстрованого В.Турдая, настільки не зручний їм С.Шаранич. Цей міліціонер запам’ятався закарпатцям тим, що затримав контрабандний літак В.Балоги, склав протокол про корупцію на Василя Пітьовку (колишнього мера Мукачева, брата Балоги), також склав протокол про корупцію на генерала Чепака (кума В. Балоги) і насамкінець, викликав на допит у якості свідка голову секретаріата президента Віктора Балогу у справі про замовне вбивство.
Вчора деякі регіональні ЗМІ розмістили аудіо запис розмови з одним із так званих активістів, який розповідав про те, що завдання на люстрації дає Іван Балога і на цей раз у них «в жертвах» начальник ГУМНС в Закарпатті Мирослав Щербей та начальник Управління охорони здоров’я ОДА Роман Шніцер.
Звати цього активіста Андрій Фединець, він був присутнім на всіх без винятку «люстрацій них» подіях, на яких піддавали обструкції неугодних Балогам чиновників.
У неформальній розмові Андрій Фединець повідомляє своєму співбесіднику про вимогу голови Закарпатської облради Івана Балоги пролюструвати деяких посадовців. Декілька раз люстратора запитали, чи зустрічався він з Іваном Балогою особисто. «Так» – відповів Андрій Фединець. І додав: «Він казав, що все буде зроблено» (!!!).Активіст не зміг назвати ні одного приводу для люстрації вказаних осіб, проте переконував покластися на слова і досвід Івана Балоги.
Викликає дивні відчуття той факт, що представники родини депутатів Балог (які займали високі посади при Кучмі, Ющенко та Януковичі та неодноразово ставали фігурантами журналістських антикорупційних розслідувань) досі не стали об’єктом люстрації. Може тому, що серед «критеріїв» люстраційногокомітету, за якими людина не має право обіймати певні керівні місця в органах державної влади, детально розписані всі посади, проте (завбачливо?) нічого не сказано про «голів обласних рад».

На відео: 1 – А.Фединець “в процесі” люстрації Кайла:
https://www.youtube.com/watch?v=RNFGfBk_DSM

та під час спроби люструвати Шаранича (після люстрації Турдая):
https://www.youtube.com/watch?v=FVYO7bXiTLA

На аудіо за посиланням https://drive.google.com/file/d/0B6LwyHHbecvHUjNmaGI0UEY0cUE/edit?usp=sharing розмова із А.Фединцем, під час якої він прямо сказав, що І.Балога роздає вказівки люстраторам.
Dmitro Maruschak.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.