Хустські чиновники відхрестилися від розкрадання земель, виявляється в долі і мер, і прокурор

Ще раз підтвердилася істина, що гроші не пахнуть. Виявилося, що коли інтереси місцевих партійців з Партії Регіонів збігаються з інтересами опозиційного ЄЦу то пробалогівські видання мовчать мов риба. Питання непрозорого поділу 50 га хустської землі зігріло душу і Хустського мера Володимира Кащука і Хустського міжрайонного прокурора Івана Кайла та ще купки наближених до тіла депутатів. 

Кіреші

Свою позицію з цього питання Хустська РДА пояснила не на офіційному ресурсі, а на підконтрольному виданні “Новини Закарпаття”. Пропонуємо її читачам без скорочень.

Днями в інтернет-просторі поширилася провокативна стаття, згідно якої чиновники Хустської РДА нібито незаконно розподілили землі територіальної громади міста з метою подальшого переоформлення та продажу. Автор публікації запевняє, що райдержадміністрацією було передано 50 гектарів землі Хустської міської ради в с.Кіреші і навіть підрахував, яка сума впаде до кишені чиновників. Зважаючи на стиль та манеру викладу матеріалу згаданої нами публікації, цілком зрозуміло, що її автор явно зводить особисті рахунки з головою РДА Василем Якубцем і має на меті сформувати у читачів та мешканців краю хибну думку про роботу райдержадміністрації та її голови.

Зважаючи на це, наше видання звернулося за коментарем до юридичного відділу апарату Хустської райдержадміністрації, де нам залюбки надали певні роз’яснення з метою унеможливити подальшу спекуляцію зацікавлених осіб на даній темі.

Отже, як нам пояснили, у відповідності до статті 122 Земельного кодексу України, районні державні адміністрації передають земельні ділянки за межами населених пунктів виключно для ведення водного господарства, а також будівництва об’єктів, пов’язаних з обслуговуванням жителів територіальної громади району (шкіл, закладів культури, лікарень, підприємств торгівлі тощо та індивідуального дачного будівництва). А передача земельних ділянок сільськогосподарського призначення державної власності, у власність або у користування для всіх потреб, про що саме і йде мова у статті, входить до компетенції територіальних органів Центрального органу виконавчої влади з питань земельних ресурсів, але аж ніяк не до компетенції Хустської райдержадміністрації.

У зв’язку з розробкою схеми планування територій Хустського району, Хустська РДА звернулася листом від 19.08.2013 № 01-9/2235 в Головне управління Держземагенства у Закарпатській області з клопотанням щодо не надання земельних ділянок за межами населених пунктів без погодження з Хустською райдержадміністрацією. Відповідно, на даний лист Головне управління Держземагенства у Закарпатській області, листом від 06.09.2013 № 4419/03/08-25, надало роз’яснення, що повноваженнями місцевих державних адміністрацій у галузі земельних відносин, які визначені статтею 17 Земельного кодексу України, не передбачено попереднього погодження клопотань громадян чи юридичних осіб, які зацікавлені у одержанні земельних ділянок сільськогосподарського призначення державної власності.

Як зазначалося, автор статті стверджує, що голова РДА своїм розпорядженням роздав 50 гектарів землі Хустської міської ради, яка належить територіальній громаді міста і зовсім не має жодного відношення до району. Проте, згідно тієї ж 122 статті, передача у власність або у користування земельних ділянок на території Хустської міської ради, за межами населеного пункту належить до компетенції виключно головного управління Держземагенства у Закарпатській області. Також відповідно до Закону України “Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо вдосконалення процедури відведення земельних ділянок”, органам виконавчої влади або органам місцевого самоврядування, які передають земельні ділянки державної чи комунальної власності у власність чи користування відповідно до повноважень, визначених статтею 122 Земельного кодексу України, забороняється вимагати додаткові матеріали та документи, не передбачені зазначеними статтями, тобто на стадії вирішення питань відведення земельних ділянок уповноваженим на те органом, погодження відводу Хустською райдержадміністрацією не передбачено.

Насамкінець, нам офіційно повідомили, що головою Хустської райдержадміністрації не видавалося жодних розпоряджень та не погоджувалося жодних питань щодо відведення земельних ділянок в с. Кіреші.

Більше того, головою Хустської райдержадміністрації, на виконання п. 4 доручення голови Закарпатської обласної державної адміністрації від 01.03.2013 № 02-5/8 прийнято розпорядження від 29.05.2013 № 190 “Про створення індустріального парку “Нарцис” на території Хустського району”згідно з яким земельна ділянка на території Хустської міської ради, за межами с. Кіреші, запланована для створення індустріального парку, що дасть можливість забезпечити залучення значних інвестицій в район, створити близько двох тисяч робочих місць, суттєвих додаткових надходжень до бюджетів всіх рівнів. Вже розроблено та затверджено концепцію індустріального парку “Нарцис” та прийнято Державним агентством по інвестиціям і управлінню національними проектами України рішення про включення даного парку до Реєстру індустріальних (промислових) парків України.

Зважаючи на вищевикладені факти, ми впевнені, що в подальшому автори подібних публікацій перед тим, як чинити наклеп виключно задля задоволення власних амбіцій і з метою облити брудом ту чи іншу особу, перш за все ознайомляться з чинним законодавством. І, як нас запевнили, для отримання будь-яких роз’яснень з цього та інших питань завжди можна звернутися до Хустської райдержадміністрації.

Що на цю заяву скажуть хустяни коли буде оприлюднено список з 18 осіб, хоча і підставних, які були так щедро винагороджені чиновниками.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.