Головними інвесторами в Закарпаття є заробітчани

Голова Закарпатської ОДА Геннадій Москаль зустрівся з Генеральним консулом Чехії у Львові Мирославом Клімою. Це останній візит п. Кліми  в область на цій посаді, оскільки термін його каденції закінчується. Участь у зустрічі взяв також перший заступник голови облради Петро Грицик.
москальГ.Москаль та М.Кліма обговорили основні моменти транскордонної співпраці Закарпаття із чеським Краєм Височіна, реалізацію Програми розвитку міст і сільських громад. Керівник краю подякував за увагу Чеської Республіки до Закарпаття, за розвиток  контактів між громадами нашої області та Краю Височина, реалізацію  багатьох спільних інвестиційних проектів у сфері освіти, культури, охорони здоров’я у районах області. Особливо це стосується оновлення та реконструкції шкіл, дитячих садочків та амбулаторій  в невеличких селах, які зараз переводяться на альтернативне опалення.
Йшлося під час зустрічі і про закарпатців-заробітчан у Чехії.  Як зазначив Г.Москаль, нині саме заробітчани є головними інвесторами в Закарпаття. За словами М. Кліми,  Генеральне Консульство Чеської Республіки у м. Львів планує невдовзі приймати близько 4-х тисяч заявок на робочу візу. Запроваджується також нова система, яка дозволить працевлаштовуватися  українським заробітчанам без посередників. Чеський роботодавець подаватиме заявки на потребу у робочій силі, зазначаючи кількість працівників, і сам знаходитиме на Україні працівників через дипломатичні установи.
Керівник області подякував Генконсулу за співпрацю, побажав успіху в роботі на новій посаді, та висловив впевненість у конструктивній співпраці з його наступником.

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *