«Європейське серце прав людини»

 

      В залі Будинку Європейського Союзу у столиці Австрії Відні нещодавно презентовано книгу «Європейське серце прав людини», що вийшла у світ в Україні під редакцією Генерального секретаря Європейського інституту омбудсмана (ЄІО) Джозефа Зігеле і першого омбудсмана України, заступника голови Союзу юристів України Ніни Іванівни Карпачової.

Нове авторитетне видання в галузі прав людини видруковане чотирма робочими мовами ЄІО  – англійською, іспанською, німецькою та російською, і обʻєднало статті близько сорока авторів з різних країн Європи та інших держав світу, зокрема, Китаю і Японії.

право     Збірник статей вперше подає спробу масштабного дослідження зародження і розвитку Європейського інституту омбудсмана, розкриття його впливу на формування і становлення інститутів захисту прав людини в європейських країнах у відповідності до основ  міжнародних стандартів прав людини і громадянина. Автори подають узагальнення певного вже набутого досвіду, вирізняють національні особливості правового статусу і практичну реалізацію головних завдань інституціями омбудсмана в країнах Європи. При цьому враховуються сучасні умови еволюції суспільства і гострі виклики правам і свободам людини, що дуже актуально для нинішнього стану українського суспільства.

Автори обґрунтовують  ефективність діяльності омбудсмана в умовах його гарантованої незалежності. В умовах нинішніх насамперед європейських, як і загальноцивілізаційних проблем, актуальність видання є беззаперечним. Разом з тим книга служитиме доброю основою для реалізації діалогу з питань прав людини на європейському та інших міжнародних рівнях як між самими омбудсманами, так і вченими та правозахисниками. Потребують також гармонізації  нині існуючі різні правові системи в країнах європейського континенту на грунті усіх прав людини, об’єктивно зазначається у книзі.

На початку презентації книги «Європейське серце прав людини» хвилиною мовчання було вшановано пам’ять жертв військового конфлікту в Україні, терористичних актів в столиці Франції Парижі, Бейруті (Ліван), вибуху російського літака над Єгиптом.

Важливо зазначити, що Генеральний секретар Європейського інституту омбудсмана  Джозеф Зігеле у своєму виступі виокремив вирішальну роль України в особі першого омбудсмана, члена Правління ЄІО Ніни Іванівни Карпачової у підготовці до видання унікального загальноєвропейського наукового тематичного збірника. Н. І. Карпачова акцентувала увагу учасників презентації на викликах правам людини, які суттєво загрожують розвитку людської цивілізації: зростаючій бідності, наростанню міграційних процесів, кривавих війнах, соціальних конфліктах, незаконних затриманнях людей і тортурах-знущаннях над ними, і, особливо – тероризмі як прояву гострої кризи нинішнього світового порядку.

Учасниками презентації були депутати Європейського парламенту і парламенту Австрійської Республіки, голова Австрійського парламенту Карлхайнц Копф, президент Європейського інституту омбудсмана Дітер Бургард, омбудсмани країн Європи, представники міжнародних організацій, офісу Верховного комісара ООН з прав людини у Відні, міжнародного інституту омбудсмана, європейських університетів та дипломатичних місій, акредитованих у столиці Австрії.

  Головний консультант Секретаріату Уповноваженого

Верховної Ради України з прав людини 2011-2012 рр.

                                                                                                                    М. В. Делеган

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ
Новини партнерів

Comments:

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *