Ексдепутат Ужгородської міськради Чурило задекларував 826 біткоїнів, що дорівнюють 1 млрд 289 млн 686 тисяч гривень

Ексдепутат Ужгородської міськради Чурило задекларував 826 біткоїнів, що дорівнюють 1 млрд 289 млн 686 тисяч гривень

Ексдепутат Ужгородської міської ради Михайло Чурило задекларував 826 біткоїнів. Про це повідомляєплатформа відкритих даних Opendatabot. Він на сьомому місці у рейтингу чиновників, які задекларувавли біткоїни.

Станом на 7 квітня 826 біткоїнів дорівнюють 1 млрд 289 млн 686 тисяч гривень.

Кореспонденти Суспільного телефонували Михайлу Чурилу, аби дізнатися походження такої кількості біткоїнів, але на дзвінки він не відповів.

Минулого року Михайло Чурило лідирував у списку декларантів, у яких виявили найбільшу суму недостовірних відомостей. За інформацією НАЗК, Чурило “забув” вказати понад 95 млн грн, позичені іншій людині.

У 2010-му році Михайло Чурило пройшов до Ужгородської міськради від “Партії регіонів”, а ще через 5 років — від партії “Патріот”. У 2019-му Михайло Чурило балотувався у народні депутати від партії “Патріот”. До Верховної Ради не пройшов. У 2020-му він балотувався на посаду мера Ужгорода від партії “Патріот”.

  • Посадовці задекларували понад 46 тисяч біткоїнів. Кількість посадовців, що декларують біткоїни, зросла. Так, у 2016-му криптовалюту задекларували 25 чиновників, у 2020-му — вже 652.
  • Криптовалюти в Україні не мають правового статусу, дослідити їх походження неможливо. Це збільшує ризик фінансових зловживань. Заявлені біткоїни можуть бути в майбутньому використані для пояснення незаконних доходів. За правилами НАЗК у деклараціях криптовалюти позначають як нематеріальний актив.
  • Національне агентство з питань запобігання корупції повідомило, що кампанія декларування-2021 офіційно завершена і протягом неї надійшло майже 800 тисяч декларацій.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.