Два фільми закарпатського режисера відзначили на міжнародному фестивалі

Два фільми закарпатського режисера відзначили на міжнародному фестивалі

Стрічки закарпатського режисера В’ячеслава Бігуна «Сильні духом» і «Дума про сина. Серце мами Гонгадзе» відзначено як «Кращий історичний фільм» та «Кращий образ у кадрі», відповідно, на Міжнародному фестивалі історичного кіно 13-15 квітня в Києві, повідомляють організатори. Таким чином, фільми режисера з 2014 року вже здобули вже 36 кінофестивальних відзнак.

Фільм «Сильні духом» – епічна документально-художня кіносповідь Юрія Яценка, українського політв’язня, який першим вирвався на волю з тюрми Кремля після початку нової європейської війни. Нагадаємо, що першими стрічку на допремєрному показі побачили саме закарпатці – в Тячеві 9 березня.  

На фестивалі демонстрували ще три стрічки режисера: «Криниця Чендея» про легендарного сценариста «Тіней забутих предків» із Дубового письменника Івана Чендея; створений спільно з О. Гаврошем фільм «Останній солдат» про закарпатського оптиміста, та «Незабуте. Мирослава» про складну, але романтичну долю 90-річної української поетеси та громадської діячки Мирослави Бучко-Юріссаар.

Нагадаємо, що фільми режисера вже нагороджувалися на цьому Міжнародному фестивалі (голова журі – Іван Канівець). Так, фільми «Серце мами Гонгадзе» та «Довженко. Український Гомер кіно» відзначалися за «Кращий образ у кадрі», «Шевченко живе. Зізнання Лесі» за«Кращий звук», «Лист Тарковському» за «Кращу операторську роботу», а «Найближчі до Бога» за «Кращий сценарій».

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.