Через діяльність міні-ГЕС “Шипіт-2” на Перечинщині руйнується дорога орнітологічного заказника (фото)

Через діяльність міні-ГЕС “Шипіт-2” на Перечинщині руйнується дорога орнітологічного заказника (фото)

Міні-ГЕС “Шипіт-2” розташовується с.Тур”я Поляна Перечинського району, введенна в експлуатацію у 2014 році групою компаній “Rener”. У 2018 році почали з’являтися негативні “сюрпризи” у вигляді неякісного виконання робіт з укріплення підніжжя берегів гори, яке розкопали для прокладки дериваційної труби протяжністю 2769 метрів. У результаті – лісова дорога місцями розмита і завалена. Через деякий час нею неможливо буде проїхати. Користувачі соцмереж зазначають, що це неподобство здійснене на території  “Державного орнітологічного заказника республіканського значення “Соколові скелі”.

Василь Кошеля на своїй сторінці у мережі Фейсбук з цього приводу зазначив:

Вчора випадково проїзжав біля міні-гес Шипот-2, що в Перечинському районі. Спеціально зробив фото руйнувань та халатних помилок горепроектантів. Прокладаючи 10-ти кілометрову трубу, в яку запакували гірський потічок до цієї міні-гес, “дільці” вщент розкопали підніжжя гори. Після чого наспіх пригрібши свою діяльність, “проектанти” укріпили гору дерев”яними (!!!) каліброваними колодами. Ці колоди вже встигли місцями згнити і поламатись. Від цієї діяльності, лісова дорога місцями завалена і розмита. Я б не писав цей пост якби не велика табличка посеред цього галаману “Державний орнітологічний заказник республіканського значення “Соколові скелі”, охороняється державою”.
Зі слів місцевих мешканців, ця гес побудована не більш як два роки, ніхто нікого і нічого не питав, а гору “укріпили” формально щоб здати гес в експлуатацію.
До речі їздив я подивитись на водоспад “Воєводин”, одну з туристичних принад нашого краю (біля села Тур’я Поляна). Думаю, що через декілька років добратись до цього водоспаду буде неможливо.

http://

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.