До 100-річчя закарпатського письменника Юрія Керекеша у його рідному селі відкриють меморіальну дошку

До 100-річчя закарпатського письменника Юрія Керекеша у його рідному селі відкриють меморіальну дошку

26 червня виповнюється сторіччя з дня народження відомого закарпатського прозаїка, драматурга і громадського дія Юрія Керекеша.

За своє життя йому довелося скуштувати різного хліба – вчився в Будапешті на медика, працював актором у Закарпатському муздрамтеатрі, учителем у сільських школах Ізи та Нижнього Бистрого на Хустщині, вихователем в Мукачівських та Ужгородських інтернатах, літконсультантом у спілці письменників. Але головне визнання Юрій Керекеш здобув як майстер короткої прози, сюжети для якої брав із реального життя.

До сторічного ювілею видавництво «Карпати» підготувало понад 400-сторінковий том вибраних творів письменника, художня проза якого не перевидавалася вже 40 років. Книжка представляє постать Юрія Керекеша у творчому розмаїті, фіксує чимало документальних подробиць його життя. На жаль, до знакової дати «Вибрані твори» одного із засновників Товариства української мови та діяльного просвітянина так і не встигли побачити світ. Тож цьоготижневі урочистості минуть без презентації підсумкового набутку прозаїка. Зрештою, ювілейний рік тільки розпочинається.

А в четвер, 24 червня, о 16.00 у приміщенні Закарпатської організації Національної спілки письменників відбудеться урочистий вечір, присвячений Юрію Керекешу. У суботу об 11.00 в його рідних Великих Лучках відкриють меморіальну дошку на будинку, в якому письменник зростав, та презентують оновлену меморіальну кімнату-музей у загальноосвітній школі.

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ
Новини партнерів

Comments:

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *