Чоловіків з Донбасу ставитимуть на облік в закарпатському воєнкоматі (ФОТО)

   В Ужгородському прес-клубі відбулася зустріч військового комісара Закарпатського обласного військового комісаріату полковника Васильцюна І.П. з представниками ЗМІ краю та членами Громадської ради міста. На зустріч прийшли також матері та родичі військових, які перебувають в зоні АТО на Сході.

васильцюн
Іван Васильцюн зауважив, що 20.06 закінчився указ про часткову мобілізацію, додатково мобілізували військовослужбовців за тою потребою, яка була визначена генштабом. «Сьогодні дуже велика напруга у суспільстві, поширюється і неправдива інформація. Зокрема і про 19 тіл закарпатських військових, які ніби-то перебувають в ужгородській лікарні», – каже полковник. За його словами, це повідомлення є неправдою та не відповідає дійсності. Крім того, Іван Васильцюн звернувся до представників ЗМІ з проханням не поширювати неперевірену інформацію та чекати офіційних новин від військових.
На сьогодні є 3 укази Президента та постанови  Кабміну про часткову мобілізацію від 17.03 та 6.05 дія яких була по 45 днів. За словами І.Васильцюна, багато людей сприйняли це так, що людина буде мобілізована і через 45 днів вона повернеться. «Протягом 45 діб людина, як була відмобілізована 17.03 мала б закінчити свою службу і повернутися. На жаль виникла потреба підписаний 2-указ, є ще третій указ про додаткові заходи щодо зміцнення обороноздатності. Цей указ і визначив проведення призиву, який повинен закінчитися 1.07. Крім того будуть призиватися офіцери віком до 30 років, які мають офіцерське звання  (закінчили вузи)», – каже повідомив полковник. За його словами у  128 гірсько-піхотну бригаду жодного солдата строкової служби служити не пішло.
Матері закарпатських військовослужбовців, які перебувають на Сході України скаржилися військовому комісару Закарпатського обласного комісаріату, полковнику Івану Васильцюну на умови перебування солдатів та просили повернути закарпатських хлопців додому. Мами військовослужбовців зі сльозами просили провести ротацію військових, а матері, сини, яких ще не поїхали на Схід, завили, що «нікуди не пустять дітей». «Ми перекриємо усі дороги, а дітей нікуди не пустимо! У мене один син, я сама з Луганська, знаю, що там відбувається. Я не відпущу туди дитину!», – сказала одна мама.
Жінки просили полковника вирішити питання ротації військових та допомогти із покращенням умов перебування солдатів.
Жінки зазначали, що на сьогодні не звільнений жоден солдат строковї служби і ті, у кого мали закінчитися контракти. Форму вони купували дітям самі, а у військовому білеті хлопців немає штампу, куди їх відправили.
Йшлося також про те, що зі Сходу приїжджають на Закарпаття чоловіки, які мали б захищати свою область, натомість туди їдуть закарпатські чоловіки та хлопці. Як повідомив військовий комісар Закарпатського обласного комісаріату, полковник Іван Васильцюн, чоловіків, які прибули на Закарпаття із Луганської та Донецької областей, згодом будуть ставити на облік у воєнкомат. За його словами, наразі такий порядок не запроваджено, однак, через деякий час осіб, переміщених із інших територій на Закарпаття перевірятиме МВС і відтак їх ставитимуть на облік у воєнкомат.

прес


Telegram @trybuna - новини у смартфоні

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ


Telegram @trybuna - новини у смартфоні

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.