Брати Балоги не підтримали звернення до Вселенського Патріарха про автокефалію Православної Церкви в Україні 

Брати Балоги не підтримали звернення до Вселенського Патріарха про автокефалію Православної Церкви в Україні 

 Депутати Верховної Ради проголосували за постанову про підтримку звернення Президента України до Вселенського Патріарха Варфоломія про надання Томосу про автокефалію Православної Церкви в Україні 
За це рішення проголосувало 268  народних обранців, проти:36, утрималися:3, не голосували:27

Серед нардепів закарпаців постанову підтримали Роберт Горват, Валерій Лунченко та Василь Петьовка.Не підтримали звернення брати Балоги, Михайло Ланьо та Василь Брензович.

Нещодавно Балога та Новинський разом з Предстоятелем УПЦ Московського патріархату Онуфрієм зробили фотосесію в Мукачеві 

 

Спочатку до парламентарів звернувся президент Петро Порошенко, який закликав їх підтримати його звернення.

Потім виступив голова ВР Андрій Парубій.

 “Сьогодні ми маємо історичний шанс. Президент України звернувся до парламенту підтримати його звернення до його святості Варфоломія. Свого часу український парламент вже звертався до патріарха і це тоді налагодило діалог про створення в Україні помісної церкви”, – сказав Парубій.

За його словами, це “питання релігії, але також утвердження державності та національної безпеки і питання буття української держави і української нації”, – сказав він.

Коли перед голосуванням почалися виступи від фракцій, до трибуни підійшов Юрій Бойко і фракція “Опозиційного блоку”, який заявив що у них інше бачення події і що подібне звернення свідчить про те, що почалася президентська кампанія з використання “найбільш чутливої теми релігії”.

Також він зазначив, що не треба втручатися у питання релігії і заявив, що його фракція буде голосувати проти постанови. Депутати від Опоблоку заблокували трибуну.

В залі почали скандувати  “Ганьба!”.

Фракцію “Опозиційний блок”  підтримав і представник від групи “Партія Відродження” Андрій Шипко, який заявив, що буде кожну неділю ходити у свою церкву “навіть, якщо вона залишиться одна”.

За його словами, держава не має права втручатися у релігійні справи і якщо вже зайшла мова про єдину церкву, то треба звернутися не до Варфоломія, а до голів церков і провести референдум.

Йому теж почати кричати “Ганьба”.

Всі інші фракції виступили на підтримку цього звернення.

Перед голосуванням Парубій ще раз закликав до підтримки постанови, зазначивши, що українці будуть уважно стежити за тим, як проголосував кожен із нардепів.

Після успішного рішення Порошенко привітав усіх з цією подією і заявив, що розмова з Варфоломієм відбудеться “прямо зараз”.

УП

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.