Близько 500 писанок представили на виставці у Закарпатському музеї архітектури і побуту

Близько 500 писанок представили на виставці у Закарпатському музеї архітектури і побуту

Близько 500 писанок представили сьогодні, 22 квітня на виставці в ужгородському скансені. За словами директора Василя Коцана, роботи представили майстрині із Закарпаття та інших областей України. На виставці є мальованки, дряпанки, крапанки, мотанки.

9 робіт на виставці представила майстриня з Ужгорода Олеся Рибалко. Жінка, вже 7-й рік презентує свої роботи у скансені. Цьогоріч зробила мотанки з 2 страусових та 7 гусячих яєць. Розповіла: щороку вдосконалює та змінює свої роботи.”Далі у мене більш складніші, де хочеться з ниток зробити якийсь сюжет. Тобто яйце вже повністю майже заповнено нитками. Цього року не багато, бо гусині зробила трохи складніші й два страусині. Там поєднання з вирізьбленням і з ниточками. Червона ружа – символ кохання, дубові листочки – символ сили для чоловіків, рибка – символ здоров’я і символ Ісуса Христа”, — розповіла майстриня.

На виставці представлені роботи близько 50 майстринь, — розповів директор музею Василь Коцан.”Представляється близько півтисячі писанок виконаних у різних техніках. Це і традиційні техніки воскового розпису, дряпанки, мальованки, крапанки. Є такі сучасні види писанок – це писанки на дереві, в першу чергу випалювання і комбінування, випалювання і малювання”, — розповів Василь Коцан.З його слів, на цьогорічній виставці беруть участь майстри не лише з Закарпаття, а й з Київщини, Львівщини, Тернопільщини та Херсонщини.

Виставка у скансені триватиме місяць. Якщо Закарпаття й далі перебуватиме в “жовтій” зоні, то за словами Василя Коцана, всі охочі зможуть прийти й побачити представлені в музеї писанки.

Детальніше – Суспільне Закарпаття

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.