Балога визнав свою співпрацю із «бандитами радянської епохи» (ВІДЕО)

Балога визнав свою співпрацю із «бандитами радянської епохи» (ВІДЕО)

Саме такими словами він особисто обізвав свого колишнього близького соратника та однопартійця, а нині народного депутата та віце-президента Федерації Футболу України Михайла Ланя.

Подібну заяву мукачівський політик зробив у коментарі телеканалу 2+2

«Це пережитки совкових часів. Це типовий бандит радянської епохи»,- заявив Балога.

Однак політик чомусь забув згадати про той факт, що сам не один рік користувався перевагами політично-бізнесово-кримінальної дружби із цим «бандитом радянської епохи» із кличкою Блюк. У Михайла Ланя і справді доволі темне минуле. Раніше саме він кришував усю наркоіндустрію в Закарпатті, контролював виробництво «первентину», імпорт з-за кордону кокаїну та екстазі. І з мукачівським нардепом цю людину пов’язує кілька дуже цікавих фактів.

У 1998 році один з авторитетних бандитів Мукачева по кличці «Козі» (в миру Іван Вінер), посадивши у свій автомобіль «Mitsubishi Galant» нинішнього депутата Закарпатської обласної ради Михайла Івановича Ланя, виїхав з ним по своїх бандитських справах. У той же день Івана Вінера знайшли застреленим у своєму автомобілі.

За підозрою у вбивстві був затриманий Михайло Ланьо, але по закінченню трьох місяців його випустили. До звільнення реального підозрюваного приклали руки колись начальник Мукачівського міського відділення міліції Віктор Іванович Чепак, тоді начальник УМВС в Закарпатській області, генерал-майор, кум Віктора Балоги, і сам Віктор Балога, який у той час займав посаду мера Мукачева. Надалі «відмазаний» Балогою депутат Закарпатської облради Михайло Іванович Ланьо, раніше судимий за зґвалтування, став слухняною маріонеткою мукачівського політика.

Однак набагато цікавіші події відбувалися дещо на іншому фронті. Вкінці 90-х років минулого століття один з найвпливовіших кримінальних «авторитетів» західної України Михайло Іванович Токар, на прізвисько «Геша», який успадкував алкогольний бізнес від убитого батька мукачівської мафії Віктора Кирча, стрімко збільшував свій капітал, займаючись напівлегальним імпортом з Чехії та Угорщини в Україну спиртних напоїв. Помічником і касиром Михайла Токаря був у той час уже відомий нам Михайло Іванович Ланьо. Саме тоді Віктор Іванович Балога, Михайло Іванович Ланьо і рідний брат «Геші» – Ілля Токар, стали засновниками нині скандально знаменитої на всю Україну (і не тільки) фірми «Барва». Гроші на відкриття товариства з дуже обмеженою відповідальністю нинішньому депутату Верховної Ради Віктору Балозі дав саме бандит «Геша».

Однак сьогодні Віктор Балога активно називає своїх соратників бандитами радянської епохи, при цьому не згадуючи власне минуле тієї ж епохи. Вочевидь, політична пам’ять підводить саме тоді, коли це зручно. Однак історія пам’ятає все. І нагадуватиме Віктору Балозі хто насправді у нас в області – бандит радянської епохи.

 

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ
Новини партнерів

Comments:

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *