Антимонопольний комітет оштрафував “Закарпатгаз” на 11 мільйонів гривень

Антимонопольний комітет оштрафував “Закарпатгаз” на 11 мільйонів гривень

Антимонопольний комітет України (АМКУ) оштрафував 18 регіональних газових компанії (РГК) Дмитра Фірташа на 380 млн грн за зловживання монопольним становищем, пише chas.news

У комітеті зазначили, що облгази встановлювали необґрунтовані вимоги під час публічних закупівель побутових лічильників газу.

За вимогами Групи РГК, обов’язково повинен бути протокол випробування з позитивними висновками за програмою досліджень лічильників РМ 081/39.434-2014. Її розробили представники «Укрметртестстандарту» на замовлення «Дніпрогазу».

Ця програма передбачає виключно висновки щодо змін метрологічних характеристик лічильників та не має критеріїв для їхньої якісної оцінки, підкреслили в АМКУ.

«Під час розгляду справи було встановлено, що АТ «Харківміськгаз» згідно з Програмою випробувань РМ 081/39.434-2014 в період з грудня 2014 по грудень 2015 на власному полігоні провело випробування лічильників САМГАЗ та GALLUS», — йдеться у повідомленні.

Під час закупівель облгази Групи РГК обирали лічильники САМГАЗ та GALLUS. Такі дії компаній призвели до «ущемлення інтересів суб’єктів господарювання, лічильники яких не пройшли випробування за вказаною Програмою та штучно створило неконкурентні переваги лічильникам виробництва САМГАЗ та GALLUS в порівнянні з лічильниками інших виробників».

Довідка
До складу Групи РГК входять 18 облгазів: АТ «Вінницягаз», АТ «Волиньгаз», АТ «Житомиргаз», АТ «Закарпатгаз», АТ «Запоріжгаз», АТ «Київоблгаз», АТ «Дніпрогаз», АТ «Дніпропетровськгаз», АТ «Криворіжгаз», АТ «Миколаївгаз», АТ «Рівнегаз», АТ «Сумигаз», АТ «Івано-Франківськгаз», АТ «Харківгаз», АТ «Харківміськгаз», АТ «Хмельницькгаз», АТ «Чернівцігаз» та АТ «Чернігівгаз».

Повідомляється, що на Закарпатгаз накладено штраф у розмірі 11 066 105 гривень

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ
Новини партнерів

Comments:

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *