Ансамбль народного танцю Ужгородського інституту культури і мистецтв зірвав бурхливі овації на Міжнародному етнічному фестивалі в Нідерландах

Ансамбль народного танцю “Кольори Карпат” УжІКіМ виступив на вишуканому Міжнародному етнічному фестивалі Worldfestival Parade Brunssum 2022 в Нідерландах та зірвав овації глядачів із гаслами «Слава Україні!»
Мета фестивалю ˗ збереження та популяризація культурно-мистецької спадщини народів світу. Фестиваль тривав із 30 червня по 3 липня.
На запрошення його організаторів у прекрасне місто Брюнсум прибули також мистецькі колективи із 12 країн світу. Зокрема, зі Словаччини, Італії, Ірландії, Колумбії, Чілі (острів Пасхи), Кенії, Ізраїлю, Сербії, Еквадора, Ірландії, Грузії та Словенії.
Господарі вразили гостинністю, надихали щирістю та дивували ретельною підготовкою. Тут було продумано все до найдрібніших деталей.
Ставок-парк, театр під відкритим небом, ігрові палатки, дитяча майстерня, культурний ярмарок, парад, церемонія із лазерним шоу, комунікабельність і відкритість волонтерів, лотерейні квитки – незабутні сторінки фестивалю.
«Це було неймовірно яскраве, захоплююче, гармонійне свято музики, пісні, танцю, майстер-класів, спортивних змагань, презентацій багатющих звичаїв і традицій країн-учасниць, автентичні й колоритні національні костюми, прикрашені перлами або вишивкою – усе загалом створювало атмосферу краси, гармонії і взаємоповаги. Абсолютною родзинкою був, звичайно, великий барвистий парад учасників, танцюючих по Брюнсуму», – ділиться враженнями Наталія Шетеля – директорка Інституту, яка очолила нашу творчу делегацію.
Уже в перший день фесту Наталію Ігорівну запросила на прийом голова муніципалітету Брюнсюм Вільма
ван де Рійт. Пані Вільма подякувала за приїзд, висловила слова щирої підтримки українському народу, побажала перемоги і миру Україні, відзначила хоробрість наших Воїнів.
Наталія Шетеля зі свого боку наголосила на важливості нідерландського проєкту щодо збереження і популяризації мистецьких надбань європейських країн та сказала, що «для України, яка прагне жити в європейській родині й виборює це право високою ціною на полі бою не один рік, є дуже важливим донести світу багатогранність нашої унікальної культури, мови, народних звичаїв, традицій, які живилися любов’ю багатьох поколінь із давніх часів. Участь у Worldfestival Parade Brunssum дає змогу презентувати духовно-естетичний феномен України, який робить її обличчя на ниві світових національних культур неповторним».
“Кольори Карпат” УжІКіМ продемонстурвали проголошувані цінності своїм виступом на повну силу уже в перший день відкриття свята, який супроводжувався піснею Stefania (Kalush Orchestra). Після чого кожен виконаний номер, що розкривав багатогранність, іскроментність і поетичність українського танцю, отримував щирі овації. Наступного дня «Кольори Карпат» зібрали ще більше глядацьких симпатій. Їм аплодували, з великим інтересом споглядали за приголомшливими елементами й складними трюками хореографічних мініатюр. А розкішні національні костюми, в узорах яких закладено добро і радість, додавали композиціям вишуканості, колориту і краси.
Дивовижний драйв передавався глядачеві і це було круто.
Як відмітила відтак Наталія Шетеля, «Я по доброму тішилася з того, що наша молодь демонструє не тільки фаховість і віртуозність, а й величезне бажання гідно представити нашу Україну, яка сьогодні виборює не тільки свою свободу, а й мирні перспективи для всієї Європи. І це надихає та робить нас сильнішими».
Чи не тому всі виступи “Кольорів Карпат” супроводжувалися вигуками: «Слава Україні»! А господарі фестивалю подарували творчій команді УжІКіМ статуетку «Дівчина під парасолькою» – оригінальну мистецьку прикрасу міста.
Оскільки серед заходів програми були ознайомчі візити в сусідні міста, зустрічі з творчими колективами інших культур і народів, обмін досвідом, напрацювання пропозицій щодо можливої співпраці, то «Кольори Карпат» також використали ці активності.
Тож нехай «Кольори Карпат» будуть завжди сповнені яскравих барв, творчої жаги до нових звершень на культурній ниві, на ниві духовності! Задля розвитку та збереження українського народного танцю – одного з найдорожчих надбань і величі нашого волелюбного народу.
І все буде Україна – самобутня, неповторна, багатобарвна, іскрометна та щаслива! Як і саме життя в ній! З Божою поміччю!

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *