Хостел ALINA від 110 гривень за місце.

Адміністрація Президента закрила інформацію про заслужених журналістів для редактора закарпатського видання (документ)

Адміністрація Президента закрила інформацію про заслужених журналістів для редактора закарпатського видання (документ)

У відповіді на інформаційний запит Адміністрація Президента України відповіла, що відомості про відзначення осіб державними нагородами, присвоєння почесних звань, державних стипендій і премій віднесено до переліку службової інформації.

Таку відповідь отримала запитувачка Лариса Ступак, головна редакторка газети «Сила народного контролю – Чоп», яка звернулася із запитом до Адміністрації Президента України, в якому просила надати копії нагородних листів заслужених журналістів України з Закарпаття. У запиті йшлося про чотирьох осіб – Тетяну Вашаргелі, Єлизавету Кинів, Віталія Мещерякова, Ельвіру Кіларь.

«Запитувана вами інформація стосується прав та охоронюваних інтересів інших осіб», – ідеться у відповіді, де також зазначається, що перелічені особи дозволу на розголошення такої інформації не надавали.

Правомірність даної відмови коментує юрист Олександр Бурмагін, ГО «Платформа прав людини»:

– Тут, як і в багатьох випадках, коли мова йде про обмеження доступу через наявність персональних даних, розпорядник зобов’язаний провести серйозний аналіз, виконавши вимоги «трискладового тесту» (ч.2 ст.6 Закону України “Про доступ до публічної інформації”):

«Обмеження доступу до інформації здійснюється відповідно до закону при дотриманні сукупності таких вимог: 1) виключно в інтересах національної безпеки, територіальної цілісності або громадського порядку з метою запобігання заворушенням чи злочинам, для охорони здоров’я населення, для захисту репутації або прав інших людей, для запобігання розголошенню інформації, одержаної конфіденційно, або для підтримання авторитету і неупередженості правосуддя; 2) розголошення інформації може завдати істотної шкоди цим інтересам; 3) шкода від оприлюднення такої інформації переважає суспільний інтерес в її отриманні».

У п.5.5. Постанові Пленуму №10 від 29.09.2016 року Вищий адміністративний суд України зазначив, що відсутність сукупності всіх передбачених вимог у відповіді розпорядника свідчить про її необґрунтованість.

Як вбачається з тексту відмови, щонайменше про істотність шкоди та перевагу шкоди над суспільним інтересом в ній не йдеться. Отже, вона є необґрунтованою.

Посилання розпорядника на можливу наявність статусу службової у запитуваної інформації також не витримує критики. Крім власне того, що це припущення, запитувана інформація не може мати такого статусу, оскільки рішення про нагородження осіб вже прийнято. Як стаття 9 Закону України «Про доступ до публічної інформації» так і наведена вище Постанова Пленуму ВАСУ чітко говорять, що статус службової може бути до публічного обговорення та/або прийняття рішення.

Іншими словами статус службової не може бути вічним, якщо обговорення відбулось, рішення прийняте – навіть у тих документів, які мали відповідний гриф ДСК, цей статус має бути знято.

«Доступ до правди»

Comments:

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *