7 травня почнеться масове цвітіння у Долині нарцисів

долина нарцисывТерміни цвітіння закарпатських нарцисів залежать від погоди. Зазвичай перші квіти у Долині нарцисів розпускаються до 1 травня, і вже через тиждень по всій долині можна спостерігати цілі острівці білих квітів. Пік цвітіння традиційно припадає на середину травня. Якщо весна на

Закарпатті видається рання і тепла, нарциси можуть розквітнути на два-три дні раніше звичайного.

На думку працівників заповідника, у 2013 році масове цвітіння нарцисів на території Долини очікується з 7 травня.

Долина нарцисів розташована в урочищі Кіреші поблизу міста Хуста на Закарпатті. Тут знаходяться найбільший у світі масив природних заростей нарциса вузьколистого – рідкісного рослини, занесеного в Червону книгу. Працює еколого-освітній центр “Музей нарциса”, який розповідає про унікальну флору і фауну долини, історії її збереження.

Поява Долини нарцисів пов’язана ще з льодовиковим періодом на Землі. Тоді, після сходження криги, з гір стікало багато води, що сприяло акліматизації, цвітінню і розповсюдженню нарциса вузьколистого. З часом в низовині від сучасного Мукачева до Хуста, де росли нарциси, з’явилися дубові ліси. Після того, як на цих землях стали здійснювати господарську діяльність, площа долини нарцисів зменшувалася. За радянських часів долину взагалі хотіли переорати, щоб вирощувати сільськогосподарські культури. Після того, як було знищено 50 га нарцисів, оранку припинили і передали територію з нарцисами заповідному масиву Карпатського біосферного заповідника.

Щорічно Долину нарцисів відвідують понад 10 тисяч туристів.

У період цвітіння (з 1 до 25 травня) територія відкрита для відвідування щодня з 8:00 до 21:00 без вихідних.

Плата за вхід в минулий сезон становила 12 грн. для дорослих, 6 грн. для студентів та школярів. Паркування біля входу безкоштовна, але місткість її обмежена – в період травневих свят на під’їзді до заповідника бувають автомобільні затори.

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *