На Ужгородщині знову намагалися спалити ліс

Учора, 18 квітня,на території Ужгородського лісництва ДП «Ужгородський лісгосп» виникло загоряння, яке могло перерости у велику лісову пожежу.

Пожежа виникла в кварталі 2, виділі 33.

На ліквідацію пожеж   було залучено 10 працівників лісового господарства, 3 рятувальники та різний пожежний інвентар, оскільки загоряння виникло у важкодоступному місці. Завдяки злагодженим діям рятувальників та лісівників, пожежі вдалося швидко локалізувати. Всього низовою пожежею охоплено 0,5 гектарів  .

Ймовірна причина загорання – умисний підпал. Оскільки днями були зафіксовані подібного сценарію два загоряння. Лісівники готують матеріали по даних пожежах для проведення розслідування правоохоронними органами.

🧯🧯🧯В зв’язку з цим, дирекція ДП «Ужгородський держлісгосп»  звертається до громадян і попереджає про суворе дотримання правил пожежної безпеки  в лісі та заборону масового відвідування лісових масивів, розведення багать у ньому.

❗️Лісова охорона підприємства нагадує про відповідальність за порушення правил пожежної безпеки. Знищення або пошкодження лісу внаслідок необережного поводження з вогнем, а також порушення вимог пожежної безпеки в лісах, що призвело до виникнення лісової пожежі або поширення її на значній площі – тягнуть за собою відповідно до статті 77 КУпАП накладення штрафу на громадян від п’яти до п’ятнадцяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (від 85 до 255 грн) і на посадових осіб – від п’ятнадцяти до п’ятдесяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (від 255 до 850 грн) з обов’язковим відшкодуванням збитків завданих лісу відповідно до ст. 107 Лісового Кодексу України.

Крім того, згідно ст. 245 Кримінального Кодексу України знищення або пошкодження лісових масивів, зелених насаджень навколо населених пунктів, вздовж залізниць або інших таких насаджень вогнем чи іншим загальнонебезпечним способом караються обмеженням волі на строк від 2 до 5 років або позбавленням волі на той самий строк. Ті самі діяння, якщо вони спричинили загибель людей, масову загибель тварин або інші тяжкі наслідки караються позбавленням волі на строк від 5 до 10 років.

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *