В Ужгороді презентували біобібліографію “стовпа” українства Словаччини Мирослава Сополиги (фото)

30 листопада нинішнього року у виставкових залах головного корпусу Закарпатського музею народної архітектури та побуту відбулася презентація книжки “Мирослав Сополига: Біобібліографія”.

Видавцями її стали науково-дослідний інститут ім. М.Мольнара УжНУ, Закарпатське крайове культурно-освітнє товариство “Просвіта”, громадське об’єднання “Русько-українська ініціатива” (Свидник, Словаччина).

У біобібліографії подано здобутки визначного вченого-етнолога, музеолога, громадського діяча, доктора історичних наук, Почесного доктора УжНУ, Почесного члена Закарпатського крайового культурно-освітнього товариства “Просвіта”, довголітнього директора Музею української культури у Свиднику (Словаччина) Мирослава Сополиги.

Серед них – видання 10-ти поважних монографій про народну архітектуру українців Східної Словаччини, 15-ти томів Наукового збірника Музею української культури у Свиднику, понад 1500 наукових і науково-популярних статей, розробка концепцій та тематико-експозиційних планів експозицій музеїв просто неба та історії і культури українців Пряшівщини у Свиднику – найкращих музеїв з української тематики (поза матірної землі) у світі , організація і участь у численних міжнародних наукових конференціях і т.д і т.п.

До його великих заслуг належить збереження назви та етнографічного характеру очолюваного ним музею – попри численні спроби недругів українства змінити найменування музею та ліквідувати його українське спрямування.

У покажчику зафіксовано 2460 творчих позицій Мирослава Сополиги. Гарно видало цю поважну книгу ужгородське видавництво “TIMPANI”.

На презентації книжки виступили доктор  історичних наук, почесний голова крайового товариства “Просвіта” Павло Федака, доктор філологічних наук, професор УжНУ Любомир Белей, директор Закарпатського музею народної архітектури та побуту Василь Коцан, доцент УжНУ Іван Сенько, доктор історичних наук, професор УжНУ Володимир Задорожний, кандидат мистецтвознавства, доцент Закарпатської художньої академії Михайло Приймич, директор видавництва “TIMPANI” Ярослав Федишин, директор Музею української культури у Свиднику Ярослав Джоганик.

Присутній на презентації Мирослав Сополига сердечно подякував учасникам відзначення його життєвого доробку і пообіцяв і надалі засівати рідну українську ниву добрими справами.

Павло Федака.

 

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *