Сморід каналу Верке змусив міського голову Берегова зробити заяву (документ)

Сморід каналу Верке змусив міського голову Берегова зробити заяву (документ)

Берегівський міський голова Золтан Бабяк  звернувся до громади з приводу нестерпного смороду з каналу Верке:

Шановні берегівчани!

Запах із каналу Верке останні тижні тривожить багатьох берегівчан. Звернувся до компетентних органів, а саме начальника Берегівського МУВГ Івана Голуба, з яким провели нараду з приводу планового монтажу греблі на р. Боржава. Як інформував Іван Юрійович, начальник Управління державного агентства рибного господарства у Закарпатській області Олег Коваль не дав відповідних документів та дозволу на здійснення робіт із запуску води спираючись на наказ №16 від 21.03.2017 р. «Про встановлення строків заборони вилову водних біоресурсів та визначення дозвільних місць на період весняно-літнього нересту риби». Погодні умови з тих пір погіршилися і ситуація напружилася. До вирішення наріжного питання долучився також очільник Берегівської РДА Іштван Петрушка, адже стосується проблема і району.
Відтак повідомляю берегівчан, що після перемовин вдалося отримати обіцянку й сьогодні воду після установки двох рядів щитів було запущено у Верке. Після цього можемо розраховувати, що за п’ять днів свіжа вода надійде до центру міста.
Додатково інформую, що міська рада оплатила проект очищення каналу Верке в 2014 р. Загальна вартість повної очистки водойми відповідно до проектно-кошторисної документації становила 9,7 млн грн за цінами того року. Ми й надалі шукаємо грантові кошти на ці роботи, адже така сума витрачена з міського бюджету зупинить реалізацію інших важливих програм та об’єктів для Берегова. Разом із початком очистки Верке паралельно здійснюватиметься і ліквідація несанкціонованих каналізаційних стоків у канал. Також повідомляю, що нині разом з угорським містом Ніредьгазою працюємо над грантом з будівництва нових очисних споруд в урочищі «Чизай».

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.