Колективи Ужгородського коледжу культури і мистецтв дали концерти в Італії (фото)

Колективи Ужгородського коледжу культури і мистецтв дали концерти в Італії (фото)

Танцювальний колектив «Кольори Карпат» та ансамбль народних інструментів «Маки» Ужгородського коледжу культури і мистецтв повернувся з цікавого творчого відрядження на Апеннінський півострів. Розпочалося воно з виступу на фестивалі в заснованій священними друідами Сузі. Сузу, відомий сьогодні гірськолижний курорт в Котських Альпах, називають воротами до Італії. Для наших колективів вони дійсно стали воротами у світ поціновувачів фольклору в цій європейській країні. В Сузі отримали й перший у своїй подорожі диплом. Затишні альпійські долини, середньовічні замки, феодальні резиденції – сам подих історії, відомої зі шкільних підручників, супроводжував студентів від сцени до сцени.
Далі були виступи у Джавой, фестиваль в Рубіані в Колабрії. Погода, що не балує цього літа Італію, не змогла завадити яскравому виступу закарпатських танцюристів.
Є в Італії невеличке містечко Петіна, що розташоване на східних схилах гір Алберні. Чим відомо? Неподалік збудована одна з найбільших астрономічних обсерваторій Європи Ареста-ді-Петіна. Містечко щороку проводить колоритне свято свого покровителя святого Онофріо, екзотичний фестиваль дикої полуниці, різноманітні веселі змагання. Та особливе місце серед культурних подій регіону займає міжнародний фестиваль фольклору «A Spiga Rossa». Цього року він проходив вже 48-й раз. Як повідомляла афіша: «Вечір буде наповнений піснями і танцями зі всього світу». Так і було. В Петіні зібралася поважна публіка, що розуміється у фольклорі і може оцінити старання цікавих колективів. Україну, що буває не так часто, представляли на фестивалі в серці Італії колективи Ужгородського коледжу. Вони змусили глядачів загорітися ритмами народних танців, емоційно відгукнутися на запальний виступ. А виступали наші в цій поїздці разом з відомими артистами Румунії, Чехії, Нової Зеландії, Італії, Мартініки, Мексики.
Запам’ятаються нашим студентам сценічні майданчики та тепла зустріч публіки у затишних по-домашньому Летіно, Базілічі, Кальвелло, Аулетті.
Ця поїздка засвідчила теплі творчі зв’язки коледжу з європейськими культурними колами, сприяла зміцненню іміджу України, як країни де знають і цінують народне мистецтво.

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ
Новини партнерів

Comments:

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *