Закарпаття відвідав міністр закордонних справ Угорщини

0_k__524969Сьогодні, 1 березня, Міністр закордонних справ Угорщини  Янош  Мартоні відвідав Закарпаття з робочим візитом. У рамках візиту високоповажний гість  взяв участь у молебні за упокій загиблих у Києві та за мир, яка відправилась в Ужгородській католицькій церкві.

Після чого  зустрівся з керівництвом облради. В першу чергу йшлося про суспільно-політичну ситуацію в Україні.

Пан міністр відзначив, що Угорщина вітає демократичні зміни в нашій країні та створення нового уряду. Також Янош Мартоні повідомив, що Вишеградська четвірка в понеділок звернеться до країн ЄС з пропозицією підписання угод про асоціацію України та ЄС та про зону вільної торгівлі. Щодо  ситуацію в Криму, то міністр зауважив, що до цієї проблеми в ці дні прикута увага міжнародної спільноти. «Міжнародні інституції мають терміново докласти зусиль до вирішення цієї проблеми та стабілізації ситуації й подолання можливих ризиків», – зазначив Янош Мартоні.

Під час зустрічі йшлося й про можливість формування фінансового пакету допомоги для України. Янош Мартоні повідомив, що Угорщина ініціює термінове надання  допомоги в рамках ЄС.  Схвалює угорський дипломат й ідею відкриття представництва Закарпаття в Європейських місіях.«Це додаткова можливість лобіювання інтересів вашої області, і в першу чергу щодо  виділення технічної та фінансової допомоги для реалізації різноманітних проектів», – вважає пан міністр.

Також міністр відзначив, що децентралізація влади, яку нині вимагають українці – теж на часі. «В Європі десятиліття діє система, коли керівників областей обирають. Саме місцеві органи влади найбільше знають про потреби і проблеми громад, і вони й мають їх вирішувати».

Щодо «мовного» закону, про який нині дискутують в суспільстві сторони відзначили, що  ньому мають бути закладені такі норми , які діють і в Європи щодо прав національних меншин.

Після цього поважна угорська делегація, відповідно до програми її перебування на Закарпатті, відправилась до  Генерального консульства Угорщини в Ужгороді.  Дорогою – зупинилась біля пам’ятника Шандору Петефі і поклала  квіти до пам’ятника угорського поета.

Завітає пан міністр і до Закарпатського угорського інституту імені Ференца Ракоці II, де зустрінеться з представниками угорської діаспори.

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ
Новини партнерів

Comments:

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *