Відкриті та несправні люки становлять реальну загрозу для жителів Ужгорода

3(2)Вчора журналісти Karpatnews звернулися міського управління ЖКГ, з повідомленням про поламаний люк (на перший погляд виготовлений ледь не з пластмаси) на вул. Митній, біля гуртожитку. Комунальники запевнили, що люк буде замінено одразу. Та сьогодні, журналісти знову переконалися, що поламаний люк є, і напевне буде, до того моменту, доки хтось його не доламає, чи не провалиться під ним.

Проблема відсутності люків та зливних решіток на тротуарах та дорогах Ужгорода, на жаль вже довгий час залишається актуальною. Поки комунальні служби чекають на гроші, небезпека просто провалитися для містян на дорогах та тротуарах чатує чи не на кожному кроці.

У грудні минулого року, школярка, прямуючи на навчання, впала в зливну яму в провулку Навої. Там п’ять відкритих решіток. На цьому тижні студент та мешканець гуртожитку №1 ледве не звалився в поламаний каналізаційний люк на тротуарі на тій ж вулиці Митній. Також є досить актуальною проблемою крадіжка люків. Буквально на минулому тижні серед білого дня на проспекті Свободи невідомі почали вантажити люки у автівку. Цей факт зафіксували жителі вулиці і зателефонували до міліції. Правоохоронці прихали, але на цьому їхня роль у цій справі, вочевидь закінчилася.

Як стверджує в.о. начальника ужгородського міського управління ЖКГ Олександр Костенчук, комунальники мінімум раз на тиждень моніторять, чи є люки чи справно працює зливна система. Але оскільки люки часто крадуть, то для міста краще було б встановити люки та зливні решітки не з чавуну, а зі сплаву металів. Такі люки та решітки не крадуть, так принаймні стверджують у міські комунальники. Але вони є дорожчими. До прикладу, якщо звичайний люк коштує 450 грн., то полімерний на 300 гривень дорожчий.

В Україні є чіткі стандарти, за якими встановлюються люки. З полімерних металів можна виготовляти тільки кришки класу А15 – легкі люки. Але вони є тимчасовими і встановлюються тільки у зелених та пішохідних зонах і повинні бути замінені.

Наразі на встановлення люків виділено 288 тисяч гривень, але через нестабільність соціально-політичної ситуації в державі ще не відомо, коли гроші поступлять на рахунки. Як повідомили в міському управлінні, у грудні-січні замінено на нові 167 зливних решіток і 36 люків, але ще треба встановити як мінімум 124 люків на вул.. Другетів, наб. Незалежності, вул. Лавріщева, Заньковецькій та багатьох інших вулицях Ужгорода.

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ
Новини партнерів

Comments:

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *