В Ужгороді завершили монтаж першої робочої станції для виготовлення біометричних паспортів

біометрична станціяУ Головному управлінні Державної міграційної служби України в Закарпатській області завершили монтаж першої так званої “робочої станції” для оформлення закордонного паспорта з безконтактним електронним носієм. Це сканер для зняття відбитків пальців і цифровий сканер підпису, де людина має розписатися. Також людина фотографується, аби отримати відцифрований образ обличчя. Ця інформація і буде вноситися на чіп.

За словами начальника ГУ ДМС України в області Ігоря Михайлишина, до кінця грудня заплановано проведення тестових випробувань обладнання для зчитування біометричних даних людини та навчання працівників. Таким чином, з перших робочих днів січня 2015 року закарпатці зможуть оформити нові закордонні біометричні паспорти. Крім того, з лютого наступного року очікується надходження аналогічного обладнання ще для десяти територіальних підрозділів міграційної служби краю, аби задовольнити попит на документи нового зразка.
Разом з тим, жодних переваг власники біометричних паспортів наразі не матимуть. Для подорожей до країн Євросоюзу їм, як і власникам звичайних закордонних паспортів, потрібно буде відкривати шенгенську візу.

Ольга Поштак, головний спеціаліст по зв’язках з громадськістю та ЗМІ ГУ ДМС України в Закарпатській області

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *