Ужгородський університет – 42-ге місце із 110 в “Рейтингу прозорості”

0_k__5273881У суботу, 5 квітня, в Ужгороді відбулося засідання на тему: “Рейтинг прозорості національних ВНЗ». На заході були присутні в.о. ректора УжНУ Володимир Смоланка, в.о. проректора, професор Мирослава Лендьел, представники Центру дослідження суспільства та науковці. До обговорення також долучився й перший заступник міністра освіти та науки Інна Совсун, яка спілкувалася з організаторами проекту за допомогою скайпу. Захід ініційовано Науковим товариством студентів та аспірантів УжНУ.

Андрій Сладько, юридичний експерт центру дослідження суспільства пояснив з якими колізіями зіштовхнувся юридичний відділ на шляху складання рейтингу прозорості:

– Ми відіслали на Міністерство освіти п’ять видів запитів, три з них стосувалися переліку майна, що знаходиться на балансі ВНЗ, а також кошториси та звіти про їх виконання, список автівок та іншого майна університету. Щодо майнових запитів, а це, в першу чергу, декларації про доходи ректорів та проректорів, то в законі є чітка стаття заборони ненадання інформації центру. Тому керівництву університетів було важко нам відмовити, але звісно були й такі університети, що не бажали надавати списки для загального рейтингу. До прикладу, така колізія була з Івано-Франківським університетом ім. В.Стефаника. Керівництво відмовило надавати інформацію обґрунтовуючи це тим, що розповсюдження інформації щодо кошторису – пряма загроза безпеці України (!). Однак попри все, 10 днів тому були прийняті зміни до закону, тож нині ненадання інформації – це протизаконні дії.

У свою чергу в.о. проректора УжНУ Мирослава Лендьел зазначила:

–  На шляху до подолання корупції важливо, щоб кожен університет був максимально відкритий. Раніше, на жаль, такого не було. Однак вважаю, що вкрай важливо сформувати нові критерії функціонування бюджетних установ, які гарантуватимуть прозорість та публічність. Наразі Ужгородський університет посів 42 місце в рейтингу серед 110 університетів України, але працюватимемо над тим, щоб наш університет піднявся на новий щабель прозорості.

Довідково: Загалом за минулий навчальний рік центром дослідження суспільства було проаналізовано 110 ВНЗ України. Так було перевірено готовність виконувати норми Закону про надання інформації телефоном: кожен із університетів попросили телефоном повідомити дані про кількість студентів, які навчаються у виші. Окремо було проаналізовано, чи оприлюднюють університети на своїх офіційних сайтах інформацію про план державних закупівель.

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ
Новини партнерів

Comments:

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *