Ужгородські медики скаржаться в прокуратуру на мера Погорєлова

лікарня-УжгородПрофспілковий комітет медичних працівників УЦМКЛ підготував звернення до прокуратури міста з проханням скасувати незаконне рішення, ініційоване та підписане мером Ужгорода Віктором Погореловим. Рішення передбачає скорочення 30 ліжок у кількох відділеннях міської лікарні — 15 — терапевтичного, 10 — хірургічного, 5 – з травматологічного, аби створити ще одне – онкологічне.  Збори медпрацівників відбулися 12 грудня, нововведення в лікарні мають запровадити вже сьогодні, 15 грудня.

Лікарі кажуть, що рішення, по-перше, незаконне. Адже підписувати такі документи та ініціювати реформування, не компетенція мера, повинен бути наказ міського відділу охорони здоров’я. По-друге, з 23.02.2014 року в Україні введено мораторій на реорганізацію медичних закладів. І по суті, відділення, яке планується створити і на яке виділятимуть з міського бюджету кошти, дублюватиме функції обласного онкодиспансера, де лікуються ужгородці. Крім того, у приміщенні міської лікарні на нижньому поверсі вже діє онкологічний центр, щоправда приватний, приміщення для якого здано в оренду на 25 років засимволічною вартістю 1 грн. за рік.

На профспілкових зборах був присутнім і юрист облпрофспілки працівників охорони здоров’я. Було вирішено звернутись з відкритим листом до міської, обласної прокуратури, міськвідділу охорони здоров’я, облуправління охорони здоров’я. Також готується відкритий лист Міністру охорони здоров’я.

Як розповіли журналістам медики, забрати з кількох відділень ліжкомісця мер В.Погорелов планував ще рік тому, але потім ситуація владналася через Євромайдан, який мера зняв. Але оскільки Погорелов повернувся, повернулися і його плани. Минулого року, у жовтні, вже одне відділення постраждало від реформувань міської влади. Дитячу хірургію позбавили приміщення, тепер хворим дітям виділено дві палати у дорослій хірургії (за рік тут пролікували 900 дітей) і годують обіцянками про нормальні для роботи та маленьких пацієнтів умови.

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ
Новини партнерів

Comments:

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *