Молодь Ужгорода стане на захист безпритульних тварин

собакаЗоозахисна організація Ужгорода «Допоможи другу» за активної підтримки керівництва та вихованців молодіжного комплексу ПАДІЮН організують у місті акцію на підтримку чотирилапих безхатченків міста. Зоозахисники планують провести для дітей виховну годин про відповідальність за приручену тварину та конкурс на кращу історію з життя малечі, у якій фігурує бездомний кіт собака. Цю розповідь діти матимуть змогу не лише розказати, але і змалювати на папері, чи на асфальті поблизу пішохідного моста в Ужгороді, за попередньою інформацією, 30 квітня.
Попри те, що питання безпритульних тварин в Ужгороді не має вирішення понині, «на устах» преси та громадськості загалом сьогодні воно лунає рідко — є пріорітетніші теми, немає «сенсацій», повязаних з чотирилапими. Чи не єдиною категорією людей, які щодень переймаються бездомними тваринами, є зоозахисники, які, зважаючи на те, що місцева влада не береться за вирішення проблеми який рік поспіль, самостійно, за можливості, регулюють чисельність тварин на вулицях міста.

Звичайно, зважаючи на те, що ця проблема в Ужгороді тягнеться не один рік, а силами і коштами волонтерів вдається прооперувати і провакцинувати одну- дві особини в тиждень (вартість стерилізації близько 200 гривень), сьогодні результати роботи зоозахисників малопомітні. Але вони і не будуть помітними ніколи, якщо кожна людина не усвідомить свій рівень відповідальності і її складові перед прирученим собакою чи котом — переконані зоозахисники.

«Найкраще це роз’яснити і донести людині ще у юному віці. У дитинстві у нас формуються основні поняття про життя і свої права та обов’язки у ньому. Як правило, малими ми і виявляємо перше усвідомилене чи не усвідомлене бажання мати якусь тваринку. Це і є перша серйозна відповідальність, яка тягне за собою немало щоденних обов’язків, про що має знати кожен малюк, який хоче песика- котика-кролика. Тому ми вирішили організувати свого роду виховну годину та художній майстер-клас для діток Ужгорода під простою назвою «Чотирилапий товариш», – каже волонтер ГО «Допоможи другу», організатор акції Маріша Пилявська. Допомогти організаторам у реалізації задуманого зголосився ПАДІЮН, який неодноразово проводив подібні акції серед молоді міста — самостійно чи в співорганізації з кимось.

Виховна година з вихованцями ПАДІЮНу назначена на 23 квітня. «Поговоримо з малечею про їхніх чотирилапих утриманців та відповідальність їх, як господарів, за свого кота чи собаку. Тут і з’ясуємо, що саме через безвідповідальність людей вулиці поповнюються бездомними тваринами. Торкнемося гуманного ставлення до вуличних тварин; поділимося історіями з життя, повязаними з нашими хвостатими», – розповідає Маріша. Другим етапом зоозахисної акції буде художній майстер-клас серед дітей – вони зообразять своє бачення проблеми безпритульних тварин Ужгорода. Вже за тиждень, 30 квітня, за сприяння ужгородського керівництва, малюнки дітей висітимуть на пішохідному мості Ужгорода. Це буде найкраще, найвпливовіше на маси нагадування про проблему бездомних тварин у місті –перконані організатори акції.

«Маємо у планах, завдяки оголошенням та анонсам, також зібрати якомога більше діток для висвітлення проблеми вуличних тварин за допомогою малюнку на асфальті поблизу сцени, що на Театральній. Це буде теж хороший пропагандиський крок у цій справі», – ділиться задумами Маріша Пилявська. А зважаючи на те, що центр Ужгорода останніми місяцями найчастіше «чиститься» від безпритульних собак їх отруєннями, то подібна акція пропаганди захисту та гуманного ставлення до вуличних тварин буде на цій території дуже доречною. Окрім того, волонтери ГО «Допоможи другу» та всі бажаючі долучитися до акції, роздаватимуть флаєри з інформацію про відповідальність за тварину, цивілізоване регулювання чисельності бездомних собак та першу допомогу тварині з ознаками отруєння.

«Діти подарують нам свої час, увагу та малюнки. У нас для них теж будуть сюрпризи», – інтригують зоозахисники.

Зелене Закарпаття

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ
Новини партнерів

Comments:

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *