Зволікання з реформами в Україні веде до руйнації правопорядку

беркутПро це заявив на своїй сторінці у мережі “Фейсбук” доктор юридичних наук, професор УжНУ, член-кореспондент Національної академії правових наук України Василь Лемак. Ось, що він пише з цього приводу:

Силові протистояння, напади на райвідділи міліції, блокування установ, шляхів сполучення є прямим наслідком відсутності системних реформ у правосудді та правоохоронних органах. В ідеалі будь-який конфлікт, правопорушення, особливо з резонансних для суспільства, мають стати предметом судового розгляду. Якщо кримінал – предметом досудового слідства і суду. Якщо ж суспільство не довіряє судам, міліції та іншим подібним органам, то конфліктна ситуація повертає в інше русло – неправове і, на жаль, все більше силове. У такому випадку у влади амплітуда дій різко звужується. Реагування органів правопорядку на конфліктну ситуацію нерідко веде до одного – ескалації конфлікту. Застосування сили множить учасників протистояння в геометричній прогресії. З іншого боку, нереагування на порушення показує безсилля системи правопорядку.

У влади немає іншого виходу як радикально реформувати правоохоронну сферу і насамперед суди. Основна мета – їхня ефективність і відновлення довіри людей. Напівкроки і напівзаходи уже не допоможуть. Інакше – колапс правопорядку, ознаки якого все більше проглядаються. У семи округах парламентські вибори зірвані, але порушники не встановлені, діяльність “постійно діючих страйкових комітетів” як реакція на погані шляхи і багато іншого, але влада робить вигляд, що нічого страшного не відбувається. Хоча вона мусить реагувати. Адекватно і негайно”.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.