Звідки беруться кошти на масштабні проекти в Чопі

Звідки беруться кошти на масштабні проекти в Чопі

В Чопі вийшов черговий номер інформаційного вісника “Чопська газета”, в якій Чопський міський голова відповів на запитання від читачів, мешканців міста:

” Розкажіть, будь ласка, звідки беруться кошти на всі ці будівництва та ремонти, які проводить міська рада. Чому раніше не проводилась така кількість робіт?

Відповідає Валерій САМАРДАК:
Все, що будується чи ремонтується в місті Чоп, робиться за бюджетні кошти різних рівнів та кошти приватних інвесторів. Якщо говорити про місцевий бюджет, то на кінець 2015 року картина була не дуже привабливою. Міська влада встигла «побити горщики» із залізничниками та прикордонниками. В результаті, підприємства вивели сплату податків до інших населених пунктів. Враховуючи, що основу міського бюджету складають податки з фізичних осіб, цей напрямок роботи був надважливим. Досить скоро вдалось знайти спільну мову з керівниками залізниці та прикордонниками і в чопський бюджет повернулись досить значні кошти. Правда ця робота зайняла багато часу і потребувала значних зусиль. На жаль, навіть після цього не могла йти мова про масштабні проекти, такі як водозабір чи міська мережа водопостачання. Чоп ніколи не був бідним містом і завжди мав гарний бюджет, але на такі проекти потрібно значно більше коштів. Тому наші зусилля були спрямовані на ДФРР (Державний фонд регіонального розвитку). Саме в Києві ми знайшли підтримку і робота розпочалась. За три роки співпраці, ми отримали з державного бюджету майже дванадцять мільйонів на водозабір та три на міську мережу. Тільки завдяки цій роботі вже цього року можливий пуск міського водозабору.
Це, якщо говорити про великі проекти, які потребують значного фінансування. А з ремонтом дахів, каналізації, доріг чи тротуарів, міський бюджет Чопа може, і завжди міг, впоратись самостійно. Наведу невеликий приклад. Ще п’ять років тому, на утримання автомобіля для міського голови, разом з водієм, паливом, ремонтами та іншим, витрачалось близько ста тисяч гривень на місяць. Ця сума, якщо провести попередньо активну роботу, могла перетворитись на невеликий дитячий майданчик. Але на жаль, ці кошти в прямому сенсі вилітали в трубу кожного місяця, протягом багатьох років. Тільки за рахунок цього можна було збудувати біля сотні майданчиків! Або відремонтувати декілька дахів, чи побудувати нові тротуари, чи зробити щось інше. І таких прикладів можна навести далеко не один. Саме таких витрат бюджету не повинно бути. Тоді вистачить на дійсно корисні речі.
Що стосується приватних інвесторів, то тут ситуація набагато простіше. Чому, після 2015 року почали з’являтись нові магазини, ресторани та підприємці? Відповідь напрочуд проста – їм ніхто не заважає займатись власним бізнесом, і навіть допомагають у вирішенні нагальних питань. Повірте, підприємцю не потрібно втручання влади, чи регулювання їх дій. Вони самостійні та розумні люди, які теж хочуть зробити наше місто кращим. Разом це робити зручніше та простіше. В результаті, на місці занедбаних, напівзруйнованих будинків, з’являються нові, сучасні заклади, якими містяни будуть користуватись довгі роки.
Тому, головне не кількість коштів в міському бюджеті, а вміння та знання, які надають можливість перетворити їх в щось корисне для всіх жителів Чопа. Здатність реалізувати ідеї, які зроблять життя городян більш комфортним та безпечним. Допомогти там, де це дійсно потрібно та довести розпочату справу до логічного завершення.”

За матеріалами видання “Чопська газета”

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ
Новини партнерів

Comments:

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *