Doc.ua запис до лікаря

“Золотий підрядник” Ужгородської мерії ніяк не завершить ремонт вул. Можайського

“Золотий підрядник” Ужгородської мерії ніяк не завершить ремонт вул. Можайського

Схоже на історичну реконструкцію приурочену до святкування Дня Перемоги в м. Ужгород.

Однак це чергова багатостраждальна вулиця “вічного ремонту” нашого міста. Жителі вул. Можайського роками очікують на ремонт комунікацій та дорожнього покриття.

В 2017 році проектом реконструкції вулиці Можайського було передбачено будівництво нових вуличних мереж дощової каналізації та нове асфальтне дорожнє покриття, влаштування тротуарів та мощення їх ФЕМ-плиткою.

Очікувана вартість реконструкції вул. Можайського в 2017 році склала 10 мільйонів 567 тисяч 268 гривень! Переможцем тендеру, вже традиційно, стало ТОВ “КБК”.

7-го липня 2017 року між Департаментом міського господарства Ужгородської міської ради та підрядником було підписано договір з підрядником, ціна склала 10 млн. 250 тис. гривень. За умовами та строками виконання робіт, завершення капремонту мало відбутися 20 грудня 2017 року.

За півроку робіт підрядник не досяг якогось видимого прогресу, і в день закінчення дії договору, 20 грудня, міською радою Ужгорода було продовжено виконання робіт підрядником КБК. Тепер товариство з обмеженою відповідальністю у особі директора Петрика І.А. зобов’язалося виконати роботи до 1-го травня 2018 року.

Чуда не відбулося, і роботи досі не завершено, а договір з підрядником вчергове продовжено, тепер вже до 1-го листопада 2018-го року.

Щоразу, продовжуючи договір виконання робіт, підрядник посилається на об’єктивні обставини неможливості виконання робіт. Що мається на увазі – стихійні лиха, землетруси чи магнітні бурі? Невідомо.

Звично для ужгородських ремонтів, в будній день на вулиці не видно жодного працівника. Бортові камені (поребрики), фем-плитка та бруківка хаотично розкидані вздовж вулиці. Нагляду за будівельним матеріалом, закупленим за гроші містян, немає. Жителі мікрорайону кажуть, що часто бачать, як представники ромської громади цуплять по 1-2 шматка бруківки, йдучи вул. Можайського.

 

 

 

На перехресті з вулицею Минайською підрядники встановили, вже звичні для ужгородців, бетонні плити, функція яких нікому не відома. Адже, якщо на повороті до вул. 8-го березня, ці плити обмежили в’їзд на Можайського, то на цьому перехресті автомобілі просто проїзжають між згадуваними “обмежувачами”. Лежачий знак “цегла”, що символізує заборону руху – нікого не бентежить.

 

Примітно, що на повороті з вул. Можайського на вул. 8-го березня, розсташувався черговий довгобуд. Згідно з вимогами державних будевільних норм, на об’єкті де ведуть будівництво – встановлюється будівельний паспорт з деталями будівництва, інформацією про підприємство та термінами робіт. На згадуваному об’єкті такий паспорт відсутній.

 

Повертаючись до підрядника по вулиці Можайського. Товариство з обмеженою відповідальністю “КБК” – справжній фаворит Ужгородської міськради.

Ужгородцям навряд відомо, але майже всі серйозні підряди виграє саме ця фірма.

Ремонт “Замкових сходів”, площі Шандора Петефі, пл. Поштової та Дружби народів, вулиць – Фединця, Новака, Собранецької, Будителів, Макаренка, Погорєлова, Парижської комуни, Пестеля, Заньковецької, Чорновола, Тлехаса, Богдана Хмельницького, Некрасова, Стефаника, Підгірної, Закарпатської, проспект Свободи – все це підряди ТОВ “КБК” з якими заключає договір Департамент міського господарства Ужгородської міської ради. Фірма багатогранна – міняють каналізацію, встановлюють бруківку, ремонтують дорожнє покриття, тощо.

ТОВ “КБК” фігурує в ряді кримінальних проваджень. Це, водночас, не бентежить місцеву владу, яка і надалі дає підряди цій фірмі.

Нашим журналістам вдалося вияснити, що Служба безпеки України в Закарпатській області встановила – службові особи департаменту міського господарства Ужгородської міської ради протягом 2015-2016 років, за попередньою змовою зі службовими особами ТОВ КБК внаслідок неналежного виконання своїх службових обов’язків під час укладання та виконання договорів з капітального ремонту вулиць (площ), а також їх оплати, завдали матеріальних збитків міському бюджету Ужгорода на суму 2 мільйони 471 тисяч 454,22 грн., а також заволоділи бюджетними коштами на суму 963 тисячі 824,4 грн.

Перевіряли КБК і Міжрегіональне управління боротьби з відмиванням доходів, одержаних злочинним шляхом ДФС України, про що повідомимо згодом в окремому журналістському розслідуванні, результати якого будуть передані правоохоронцям.

Тож жителям мікрорайону де проходить вул. Можайського, напевно, не варто сподіватися на вчасний та якісний ремонт. Прикро, що ця вулиця, разом з пл. Петефі, вул.Капушанською, Шумною та ін., увійшла в топ “заморожених” капремонтів міста.

Карпатський вісник

Doc.ua запис до лікаря
НОВИНИ ПАРТНЕРІВ
Новини партнерів

Comments:

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *