“Золотий підрядник” Ужгородської мерії ніяк не завершить ремонт вул. Можайського

“Золотий підрядник” Ужгородської мерії ніяк не завершить ремонт вул. Можайського

Схоже на історичну реконструкцію приурочену до святкування Дня Перемоги в м. Ужгород.

Однак це чергова багатостраждальна вулиця “вічного ремонту” нашого міста. Жителі вул. Можайського роками очікують на ремонт комунікацій та дорожнього покриття.

В 2017 році проектом реконструкції вулиці Можайського було передбачено будівництво нових вуличних мереж дощової каналізації та нове асфальтне дорожнє покриття, влаштування тротуарів та мощення їх ФЕМ-плиткою.

Очікувана вартість реконструкції вул. Можайського в 2017 році склала 10 мільйонів 567 тисяч 268 гривень! Переможцем тендеру, вже традиційно, стало ТОВ “КБК”.

7-го липня 2017 року між Департаментом міського господарства Ужгородської міської ради та підрядником було підписано договір з підрядником, ціна склала 10 млн. 250 тис. гривень. За умовами та строками виконання робіт, завершення капремонту мало відбутися 20 грудня 2017 року.

За півроку робіт підрядник не досяг якогось видимого прогресу, і в день закінчення дії договору, 20 грудня, міською радою Ужгорода було продовжено виконання робіт підрядником КБК. Тепер товариство з обмеженою відповідальністю у особі директора Петрика І.А. зобов’язалося виконати роботи до 1-го травня 2018 року.

Чуда не відбулося, і роботи досі не завершено, а договір з підрядником вчергове продовжено, тепер вже до 1-го листопада 2018-го року.

Щоразу, продовжуючи договір виконання робіт, підрядник посилається на об’єктивні обставини неможливості виконання робіт. Що мається на увазі – стихійні лиха, землетруси чи магнітні бурі? Невідомо.

Звично для ужгородських ремонтів, в будній день на вулиці не видно жодного працівника. Бортові камені (поребрики), фем-плитка та бруківка хаотично розкидані вздовж вулиці. Нагляду за будівельним матеріалом, закупленим за гроші містян, немає. Жителі мікрорайону кажуть, що часто бачать, як представники ромської громади цуплять по 1-2 шматка бруківки, йдучи вул. Можайського.

 

 

 

На перехресті з вулицею Минайською підрядники встановили, вже звичні для ужгородців, бетонні плити, функція яких нікому не відома. Адже, якщо на повороті до вул. 8-го березня, ці плити обмежили в’їзд на Можайського, то на цьому перехресті автомобілі просто проїзжають між згадуваними “обмежувачами”. Лежачий знак “цегла”, що символізує заборону руху – нікого не бентежить.

 

Примітно, що на повороті з вул. Можайського на вул. 8-го березня, розсташувався черговий довгобуд. Згідно з вимогами державних будевільних норм, на об’єкті де ведуть будівництво – встановлюється будівельний паспорт з деталями будівництва, інформацією про підприємство та термінами робіт. На згадуваному об’єкті такий паспорт відсутній.

 

Повертаючись до підрядника по вулиці Можайського. Товариство з обмеженою відповідальністю “КБК” – справжній фаворит Ужгородської міськради.

Ужгородцям навряд відомо, але майже всі серйозні підряди виграє саме ця фірма.

Ремонт “Замкових сходів”, площі Шандора Петефі, пл. Поштової та Дружби народів, вулиць – Фединця, Новака, Собранецької, Будителів, Макаренка, Погорєлова, Парижської комуни, Пестеля, Заньковецької, Чорновола, Тлехаса, Богдана Хмельницького, Некрасова, Стефаника, Підгірної, Закарпатської, проспект Свободи – все це підряди ТОВ “КБК” з якими заключає договір Департамент міського господарства Ужгородської міської ради. Фірма багатогранна – міняють каналізацію, встановлюють бруківку, ремонтують дорожнє покриття, тощо.

ТОВ “КБК” фігурує в ряді кримінальних проваджень. Це, водночас, не бентежить місцеву владу, яка і надалі дає підряди цій фірмі.

Нашим журналістам вдалося вияснити, що Служба безпеки України в Закарпатській області встановила – службові особи департаменту міського господарства Ужгородської міської ради протягом 2015-2016 років, за попередньою змовою зі службовими особами ТОВ КБК внаслідок неналежного виконання своїх службових обов’язків під час укладання та виконання договорів з капітального ремонту вулиць (площ), а також їх оплати, завдали матеріальних збитків міському бюджету Ужгорода на суму 2 мільйони 471 тисяч 454,22 грн., а також заволоділи бюджетними коштами на суму 963 тисячі 824,4 грн.

Перевіряли КБК і Міжрегіональне управління боротьби з відмиванням доходів, одержаних злочинним шляхом ДФС України, про що повідомимо згодом в окремому журналістському розслідуванні, результати якого будуть передані правоохоронцям.

Тож жителям мікрорайону де проходить вул. Можайського, напевно, не варто сподіватися на вчасний та якісний ремонт. Прикро, що ця вулиця, разом з пл. Петефі, вул.Капушанською, Шумною та ін., увійшла в топ “заморожених” капремонтів міста.

Карпатський вісник

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.