Завдяки переходу на автономне опалення Закарпаття зекономило більше 405 млн. грн.

автономкаВ області  відсутня заборгованість за газ та теплову енергію
           Про результати впровадження програми оптимізації теплопостачання та підготовку до опалювального сезону 2013-2014 голова Закарпатської ОДА Олександр Ледида доповів Президенту України та членам Кабміну на засіданні Ради регіонів 16 жовтня.

Олександр Ледида нагадав: сьогодні Закарпаття користується виключно автономними системами теплопостачання. Малозабезпеченим жителям краю індивідуальні системи встановлювали обласним коштом – на це виділено понад 17 мільонів:

– Такий підхід дозволив нам вирішити цілий ряд проблемних питань, наблизити послуги до європейського рівня. Загальна сума економії коштів від реалізації в області Програми  оптимізації  теплопостачання складає близько  405,8 млн. гривень, – наголосив очільник краю. – Якщо у 2010 році рівень оплати постачальними підприємствами за спожитий природний газ становив 48%, а заборгованість – 47, 6 млн. гривень, то на сьогодні заборгованість як за газ, так і теплову енергію в області повністю відсутня.

Одним з позитивних прикладів Олександр Ледида назвав обладнання автономної котельні обласної клінічної лікарні  ім. А.Новака, опалювальна площа якої складає 11,5 тис. кв.м. У серпні 2010 року проведено демонтаж старої котельні, що належала підприємству „Ужтепло”, а 15 жовтня цього ж року уже було проведено запуск нової котельні. Як результат – на сьогодні, за рахунок введення в експлуатацію автономної котельні обласна лікарня щорічно економить  близько 1 млн. 150 тис. грн. бюджетних коштів.

– Завдяки запровадженню заходів з економії енергоресурсів та оптимізації теплопостачання населених пунктів області, динаміка споживання природного газу в області бюджетними установами, населенням та підприємствами комунальної теплоенергетики має тенденцію до зменшення. Якщо у 2010 році споживання природного газу  було на рівні 780 млн.куб.м., то у 2012 році  – 670 млн.куб.м., – наголосив голова ОДА.

Триває й робота щодо використання альтернативних видів палива.

– У цьому напрямку ми співпрацюємо з інститутом промислової екології, яким уже проведено обстеження загальноосвітніх шкіл області, розташованих в гірській зоні, щодо доцільності та можливості використання для їх опалення місцевих видів палива – пелет (щепи). На сьогодні вирішується питання щодо переведення з газу на тверде біопаливо котелень тридцяти семи навчальних закладів. Передбачається щорічна економія коштів у понад три мільйони, – резюмував очільник краю.

На завершення виступу, Олександр Ледида завпевнив Президента: обласна влада зробить усе необхідне, аби опалювальний сезон 2013-2014 в області пройшов без перебоїв, а також продовжуватиме роботу з реалізації Програми енергоефективності та енергозбереження.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.