Затриманий автобус з дипломатичними цигарками за останній рік здійснив 33 рейси через КПП “Чоп – Захонь”

За інформацією журналіста Тараса Середича  затриманий угорськими митниками мікроавтобус з “дипломатичними” цигарками (номерний знак WCD183), у якому начебто перебувала жінка першого секретаря посольства України в Угорщині Дмитра Шмельова –  Лариса Шмельова та Марʼян Крушельницький, був насправді другим із пари мікроавтобусів з сигаретами. Перший проскочив і нашу сторону, і угорську

“У першому, більш «фартовому» бусі (номерний знак WCD729) їхала начебто Марта Кугаївська, також дипломат “, – повідомляє Тарас Середич у своєму телеграм-каналі.

Затриманий Mercedes Sprinter (WCD183) за останній рік цілих 33(!) рази виїжджав через «Тису» до Угорщини

Водночас інший мікроавтобус Mercedes Sprinter (WCD729), це той, який «проскочив», цілих 37 (!) разів за рік виїжджав через «Тису» до Угорщини 

“Не берусь стверджувати, що кожного разу ці буси були завантажені сигаретами, але інтенсивність їхнього переміщення через один і той самий пункт пропуску наводить на погані думки”, – зазначає Тарас Середич

Угорські митники затримали на КПП “Чоп – Захонь” дипломатичний автобус набитий цигарками (відео)

Мікроавтобус “Мерседес” із дипломатичним маркуванням прибув з України, і очевидно водій був впевнений, що уникне ретельного обшуку. Утім на митниці його автівку направили у вантажне приміщення, де й відбувся огляд. Адже була підозра, що саме на цьому автомобілі планувалося незаконно переправити до Угорщини велику кількість нелегальних сигарет.

У якості прикриття виступала його попутниця, жінка, яка ідентифікувала себе за дипломатичним паспортом.

Справді виявилося, що її чоловік є дипломатом. Також вона і водій заявили, що не перевозять товари, які підлягають обов’язковому декларуванню.

Двері вантажного відсіку автомобіля були опечатані лише паперовою биркою з українською печаткою про дипломатичний імунітет. Коли угорські митники повідомили, що збираються перевірити автобус, водій та пасажирка зачинилися в транспортному засобі та почали комусь телефонувати.

Однак скориставшись моментом, один із податківців зумів відкрити двері автомобіля через напівзачинене вікно, тож невдовзі водій, вже з наручниками на руках, спостерігав за обшуком автобуса. Всього в картонних коробках, обгорнутих у чорну фольгу, було виявлено загалом 141,5 тисяч пачок сигарет без маркування, які вилучено.

Водія-українця допитали як підозрюваного у вчиненні злочину із заподіянням матеріальних збитків в особливо великих розмірах, адже йдеться про можливі фінансові збитки на суму понад чверть мільярда форинтів.

 

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *